Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miből fizetik a kisvállakozók...

Miből fizetik a kisvállakozók adóikat, koronavirus idején?

Figyelt kérdés
2020. márc. 13. 23:26
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Ezt a kisvállalkozókat hasra ütésből irtam mert anyukám is az. Persze, aggódom a többi vállakozóért, alkamazottakért is. Most értsük úgy a kérdést, hogy tisztességes adófizetőkről van szó, nem "áfamentes-netto senkikről" vagy "egy bevételt bevallok hármat nem nem" emberekről.

Félek, hogy még többen úgy járnak mint pl szegény 07:51

2020. márc. 14. 13:10
 12/16 anonim ***** válasza:
72%

nyuszika, minek fizessek havi 50k mellé még ÁFÁt, vagy helyette szja-t, ha semmit nem kapok érte???


43 éves vagyok, suli mellett is dolgoztam, úgy, hogy már az első diplomáért is fizetnem kellett, mert amikor azt szereztem, 2,5 évig mindenki fizetett tandíjat, még az államin is.


kb 20 éves munkaviszonyom van, kb 3-4 hónap kivételével mindig bőven átlag felett kerestem, magánnyugdíj pénztáram elszedték, álláskeresőit nem kaptam meg, mert munkaviszony helyett egyéni vállalkozást csináltam, költségem a benzin, amit nem éri meg elszámolni.


az egyéni nyugdíj számlámon ennek ellenére csak kb. 4,5 millió forint van állítólag 20 év átlag feletti fizetéssel!!!!! (Csak a magánnyugdíjkasszámban anno 2 misi feletti összeg volt, ami sehol nincs)

Úgyhogy bocs, de nem érzem úgy, hogy nem fizettem eddig eleget. Inkább félreteszem azt, amit szjaként, meg egyéb szarként befizetnék, és legalább esélyem lesz megélni pár évig 22-28 év múlva, mire majd 50 év munka után nyugdíjba mehetek.

2020. márc. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Hülye vagyok. Nem a katásokat akartam bántani az áfamentesnettósenkizős jelzővel, hanem konkrétan a feketézőket.
2020. márc. 14. 14:58
 14/16 anonim ***** válasza:
86%
Legalább elismered, hogy rosszul fogalmaztál 🙂
2020. márc. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nekem van némi megtakarításom, szerencsére eleve otthon dolgozom, így ettől legalább nem kell félnem. Családomban viszont van, akinek gyenge az immunrendszere betegség miatt, így elég ideges vagyok, örülök, hogy legalább pénz miatt nem kell aggódnom.
2020. márc. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
78%

attól hogy válalkozok nem vagyok gazdag de még csak tehetős sem. a havi50 ezret nem millás bevételből fizetem,és megnyugtatok másokat nem is 300ezerből....

Terméket fejlesztek, (ergo nincs bevételem csak kiadás)hogy majd legyen havi millából az 50 de addig rokoni segitség kell.

2020. márc. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!