Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóeklerülésnek minősül vagy...

Adóeklerülésnek minősül vagy sem? KATA

Figyelt kérdés

Hello


A feleségem és én KATÁsak vagyunk.

Én egy külföldi cégnek dolgozom mert rengeteg begbízást kapok tőle. Szerződéssel (megbízási szerződéssel. Fix összegre viszont a munka hol több (jóval) hol kevesebb). Havonta a bevételem meghaladja az 1M Ft értéket, viszont annyira nem, hogy érdemes legyen más adózási formát választanom mint a Kata.

Feleségem is évente 2-3 besegít a munkában (mikor az ő munkája kevesebb én nekem meg jól jön a segítség). Viszont akkor ő számláz a "közös" cégnek és én nem. Persze vele is kötöttek megbízási szerződést, ha nem bírom a munkát segít. Mivel én régebbtől dolgozom a cégnek és külföldi számlára utalnak akkor az ő kiszámlázott munkáját is az én külföldi számlámra utalják.

Kérdésem az lenne, hogy esetleges ellenőrzésnél a NAV részéről megbírságolnának engem mert adott hónapokban (mikor a feleségemmel dolgozom együtt és ő számláz a cégnek) nem fizetek 40% különadót?

Vagy köteles vagyok végig én számlázni csak pont a különadó végett?

Kérem csak értelmes válaszokat írjatok. Az idiotizmusra nem vagyok vevő se kíváncsi. Köszönöm.



2020. márc. 21. 22:19
1 2 3
 1/23 Koplárovics Béci ***** válasza:
67%
Ha a bevételed nagy része egy helyről származik, az zavarni fogja a NAV-ot. Amúgy nem havi 1M, hanem évi 12M a KATA határ. Azaz ha az egyik hónapban 1.4M, a másikben meg 500e, akkor is még bőven jó vagy.
2020. márc. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Miért? Nem lehet egy ügyféltől bevételem? Miért baj ez?

Külföldi cég.. NEm alkalmazotja vagyok.

2020. márc. 22. 00:24
 3/23 A kérdező kommentje:
Megbízási szerződésben dolgozom nekik, havi fix összegért. Ami az évvégére meghaladja a 12M Ftot. De a kérdésem nem is ezzel kapcsolatos volt...Illetve részben...
2020. márc. 22. 00:27
 4/23 A kérdező kommentje:

Lásd:

[link]

2020. márc. 22. 01:13
 5/23 anonim ***** válasza:
18%
HA 50% felett van a bevételed egy cégtől, akkor azt már jelezni kell a navnak. Ha 100%, akkor az biztos baj, mert akkor alkalmazottnak számítasz, így nem számlázhatsz. Magyarul, legalább két cégnek kéne számláznod, inkább 3-nak.
2020. márc. 22. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Ezt a marhaságot honnan vetted?

Külföldi IT cégnek dolgozok IT iparágban?

A cégnek nincs magyarországi vállalata, de még egy irodája sem. Akkor hogy vagyok alkalmazotti

munkaviszonyba velük? Mellesleg az elejétől fogva eszámlát használok ileltve jelezve van a NAV felé a havi bevétel. Ez egy nagy tévhit, hogy nem számlázhatsz 1 millió FTnél többet egy cégnek. Az előző linket olvasd át tüzetesen kérlek, de számtalan más rovat is foglalkozik ezzel a kérdéssel a neten is.

2020. márc. 22. 02:59
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Már ott bukik, hogy vállalkozási, és nem megbízási szerződés kellett volna.
2020. márc. 22. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Ha meghaladja a 12m-t, akkor bizony áfa, és péntforgalmi számla. Arra meg nagyon nem kéne asszonyka pénzét utalgatni.
2020. márc. 22. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Engem is inkább a feleség bevételének s Te külföldi számlára történő utalgatása aggasztana.

Én nem tenném...

2020. márc. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Na akkor kb össze is áll. A vállalkozó vállalkozói szerződést köt, nem megbizasit amit pl egy adoszamos magánszemély. A vállalkozó azert vállalkozó mert a szolgáltatása piaci igényre épül az egy partner es plane az hogy nincs itzhoni képviselete az nem kifogás. Tevekebysegi kor bovites tobb partner telepheky mind megoldás lenne mivel ez az un. egyszamlas vállalkozók azok amolyan kényszervállalkozó alatti szint tevékenységtől függetlenül. Ha átléped a 12 milliós bevételt és alanyi adomentességi határt, akkor eleve legalább egy belföldön vezetett vállalkozói bankszámlának lennie kellene és az adószám is változik az áfakörrel amit le kellene jelenteni.


Ne vedd magadra, de bőven ideje hogy tisztuljon a piac a sok kényszervallakozàstól.

2020. márc. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!