Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóeklerülésnek minősül vagy...

Adóeklerülésnek minősül vagy sem? KATA

Figyelt kérdés

Hello


A feleségem és én KATÁsak vagyunk.

Én egy külföldi cégnek dolgozom mert rengeteg begbízást kapok tőle. Szerződéssel (megbízási szerződéssel. Fix összegre viszont a munka hol több (jóval) hol kevesebb). Havonta a bevételem meghaladja az 1M Ft értéket, viszont annyira nem, hogy érdemes legyen más adózási formát választanom mint a Kata.

Feleségem is évente 2-3 besegít a munkában (mikor az ő munkája kevesebb én nekem meg jól jön a segítség). Viszont akkor ő számláz a "közös" cégnek és én nem. Persze vele is kötöttek megbízási szerződést, ha nem bírom a munkát segít. Mivel én régebbtől dolgozom a cégnek és külföldi számlára utalnak akkor az ő kiszámlázott munkáját is az én külföldi számlámra utalják.

Kérdésem az lenne, hogy esetleges ellenőrzésnél a NAV részéről megbírságolnának engem mert adott hónapokban (mikor a feleségemmel dolgozom együtt és ő számláz a cégnek) nem fizetek 40% különadót?

Vagy köteles vagyok végig én számlázni csak pont a különadó végett?

Kérem csak értelmes válaszokat írjatok. Az idiotizmusra nem vagyok vevő se kíváncsi. Köszönöm.



2020. márc. 21. 22:19
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

A külföldi teljesítésű ügyletekre ugyanúgy kell áfa bevallást beadni (pénzügyileg rendezendő áfa nem lesz), de nem számít bele a 6 millióba.

Áfás tartalmú számlát akkor kell majd kiállítani, ha a belföldi teljesítésű ügyletekről kiállított számlák összege eléri a 6 millió ft-ot, mivel afelett már kiesem az alanyi adómentes státuszból, és csak a belföldi teljesítésű ügyletekre. Az Eu-s számlák ebbe az értékhatárba nem számítódnak bele.

De inkább hagyjuk ezt.. Mindenki kever itt, mint a Dzseszdobos!

2020. márc. 22. 11:19
 12/23 A kérdező kommentje:
Illetve már nem 6 millió hanem 12...
2020. márc. 22. 11:24
 13/23 A kérdező kommentje:
Ja és a szerződésem vállalkozói nem megbízásos..rosszul írtam.De lényegtelen. Kösz mindenkinek a segítséget.
2020. márc. 22. 11:32
 14/23 Koplárovics Béci ***** válasza:
Én kérek elnézést, hogy minden parasztnak megpróbálok segíteni.
2020. márc. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Kedves Béci!


A paraszt jelző inkább téged illet az ilyen hozzázólásokból kifolyólag. Ezzel csak magadat minősíted.

Nem hiszem, hogy megsértettelek volna bármivel is. Amennyiben igen elnézést kérek. Továbbá nem szeretnék belemenni a hasonló "adok-kapok" veszekedésekbe.

Mégegyszer köszönöm a segítségedet. Szép napot!

2020. márc. 22. 12:53
 16/23 anonim ***** válasza:
45%

Tisztelt Kérdező!


Nem érthető minek kérdezel, ha tudod a választ. Nyilván bizonytalan lettél abban, hogy, amit csinálsz az rendben van-e (nincs rendben), de majdnem minden válaszolót ki is osztottál, hogy nem értenek hozzá.


Pedig, amit mondtak az úgy van nagyjából. Ha nem hiszel senkinek, akkor abból a 12 millióból szánj egy kicsit egy könyvvizsgálóra, aki megmondja neked, hogy mi a baj azzal, amit csinálsz.


Csak ismételni lehet: nincs jelentősége, hogy hol székel a cég, akinek számlázol. KATA-sként nem tartozol ÁFA körbe, a bevétel számít, ami évi 12 mFt. Lényegtelen, hogy a cég akinek számlázol az USA-ban vagy Kínában vagy az EU-ban van. Ha te magyar céggel dolgozol a magyar szabályok vonatkoznak rád. Tehát max 12 mFt, nincs ÁFA és nem lehet egy cégnek számlázni ekkora összeget (max 50% mehet egy cégnek, ha ezt meghaladja az összeg, akkor jelenteni kell a NAV-nak).


Ráadásul a feleséged is elkezdett számlázgatni, ami pedig ha bizonyítást nyer, hogy kamu munkáért történt, akkor a büntetés elég súlyos lesz.

2020. márc. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Tisztelt Uram/Hölgyem!


Nem szerettem volna senkit megsérteni (főleg, hogy próbál segíteni). Csupán azért jeleztem a nem tetszésemet, mivel jóformán mindenki rákontráz ugyanazzal a téves válasszal (mint Ön is), hogy nem lehet egy cégnek számlázni ekkora összeget. Amennyiben utána tetszik nézni ezt a témakört már néhány adóval kapcsolatos oldalon kifejtették. Az tény, hogy a Nav ebben az esetben feltételezheti a bújtatott munkaviszonyt és ellenőrzést kezdeményezhet felém, de ennek állok elébe. Igen nem számít, hogy a cég hol van regisztrálva, de a 7 pont közül ahol minimum 2-nek teljesülnie kell 5 pont teljesük a részemről.

Ezek mellett nem tudok arról, hogy bármilyen törvény szabályozná, hogy egy cégnek mekkora összeget lehet kiszámlázni. Főleg, hogy a cég és köztem vállalkozói szerződés van és az IT szektorban dolgozom.

Egy példaképpen felhoznám ide, ha egy szoftverfejlesztő például a Google-nak dolgozik, mint programozó mondjuk home officban, s csak ettől az egy cégtől kapja a jövedelmét (mert jól megfizetik és ellátják munkával rendszeresen), akkor mi a gond ezzel? Milyen törvény szabályozza, hogy nem számlázhat egy cégnek?

Én egy szóval sem állítottam, hogy nem jelentettem a NAVnak. Minden jelentve van a jogszabályoknak megfelelően.

A feleségem szintén szerződéssel dolgozik a cégnek. Csak nem rendszeresen. Nem kamu tevékenységet folytat.

A kérdésem erre vonatkozott, de úgy túnik elmentünk egy teljesen más irányba (ami már az elején egy Nemzetközi könyvelőirodával és adótanácsadó céggel tisztázva volt, illetve ők könyvelnek nekünk.)

A könyvizsgáló irodát nem akartam ismét ezzel a kérdéssel zavarni, amit már megviszgátak egyszer, csupán egy légből kapott ötlet alapján írtam ide, hogy feltegyem kérdésemet, mivel rebesgetik, hogy változnak a KATÁS törvények. De közben már írtam a könyvelő cégnek ez ügyben. Talán jobb lesz, ha megvárom az Ő álláspontjukat.

Köszönöm válaszát!

2020. márc. 22. 13:34
 18/23 anonim ***** válasza:
Hát a 12-13 válasz alapján a dzsesszdob nem nálunk van... 😁.Pm-et is Te küldted, mert akkor ehhez még jön egy nagyfokú frusztráltság is látszólag.
2020. márc. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Koplárovics Béci ***** válasza:

"supán azért jeleztem a nem tetszésemet, mivel jóformán mindenki rákontráz ugyanazzal a téves válasszal (mint Ön is), hogy nem lehet egy cégnek számlázni ekkora összeget. "


Előszöris én speciel nem írtam sehol, hogy nem számlázhatsz ekkora összeget egy cégnek. Akármekkorát is számlázhatsz, százmilliókat is. Én csupán arra hívtam fel a figyelmedet teljes jószándékkal, hogy ha kizárólag egy cégnek számlázol, akkor a NAV-nál BIZTOSAN fel fog merülni a rejtett foglalkoztatás lehetősége. Erre lehülyéztél, és még én vagyok a paraszt. Hát gratulálok...


"A könyvizsgáló irodát nem akartam ismét ezzel a kérdéssel zavarni,"


Ezért inkább vadidegenektől kérdezel... Hát... Erre inkább nem mondok semmit...


Üdv, és további jó adócsalást!

2020. márc. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Kedves Béci!


Nem találom azon hozzászólásomat ahol lehülyéztelek volna. Viszont azt igen ahol te leparaztoztál illetve most leadócsalóztál.

Nekem lenne okom felháborodnom kommenteden nem neked bármin is.

Én tudtam elnézést kérni előző kommentemben is, meg most is tudok. Viszont neked csak vérig sértett egód jutott, a bunkózás meg a rágalmazás.

Minden jót!

2020. márc. 22. 16:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!