Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudom elektronikusan...

Hogyan tudom elektronikusan jelezni hogy házat adtam el?

Figyelt kérdés
Tavaly házat adtam el a nővéreimmel. A könyvelő mondta hogy a NAV tudja hogy eladtuk, de az adóbevallásban ezt jeleznem kell. A tervezet megjött. Melyik pontnál kell jelezni a ház eladását?

#adó #eladás #adóbevallás #jelzés #NAV. szeméyli jövedelamdó #ühyfélkapu
2020. márc. 23. 13:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Nem értem, akkor az ügyvéd miért mondott mást."


Azért, mert nem ért hozzá.


Ha Te vetted/örökölted a házat mondjuk 2019-ben, és az akkori vételára/hagyatéki leltárban feltüntetett értéke 20 millió forint, majd eladod 20 millió forintért, vagy annál kevesebb összegért, akkor nem származik belőle "hasznod" (adózatlan jövedelmed), így nem lesz adóköteles sem. Ha nincs adóköteles jövedelem, akkor nincs is mit bevallani vele kapcsolatban.


"Önnek nem kell bevallást benyújtania, ha az adóévben egyáltalán nem volt bevétele, vagy csak olyan bevételt szerzett, amelyet a törvény rendelkezései szerint nem kell bevallani.Ilyen bevételek, jövedelmek lehetnek például:

- amely ingatlan átruházásából, a vagyoni értékű jog gyakorlásának átengedéséből, e jogról való lemondásból származik, ha abból jövedelem nem keletkezik;... "


Fentieket az SZJA bevallás kitöltési útmutatójából másoltam be, amely a törvénnyel teljesen egyező információt ad.

2020. ápr. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!