Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ebből lehet probléma? Most...

Ebből lehet probléma? Most jutott eszembe még csak, pár napon belül jelezni is fogom nekik, csak nem vagyok otthon. Többi lent.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy diákként dolgozom az egyik cégnél, de a suliba nem jártam be, ezért jelentkeztem egy újba. Most oda sincs lehetőségem bejárni, így szerintem abbahagyom a sulit, mert már elkezdtem az életet stb.


A helyzet viszont az, hogy hónapok óta nincs diákim, nem is járok suliba, de nekem most esett le, hogy hoppá, én a munkahelyen diákként vagyok foglalkoztatva. Elvileg ezt nekik kellene mindig ellenőrizni, de ők sem tették meg és nekem is kiment a fejemből. Most szólni fogok, hogy ne diákként foglalkoztassanak. Ebből nekem lehetne valami, vagy a munkáltatónak lehet ebből problémája, hogy diákként foglalkoztattak úgy, hogy utána már nem is ellenőrizték, hogy továbbra is az vagyok-e?


2019. jan. 12. 09:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha kaptál fizetést, egy részét vissza kell utald, mert diákként csak SZJA-t vonnak, így nekik azt az adót be kell fizetni.
2019. jan. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!