Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tényleg változik az Egészségüg...

Tényleg változik az Egészségügyi szolgáltatási járulék (7710 ft) fizetés 2020. júliusától?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm piszkál ezzel, hogy most mi is lesz... Ő is és én is magunk fizetjük a havi 7710 forintot, nem cég, mert nincs munkahelyünk.


Rákerestem, de nem találok egyértelmű infót erre. A NAV-ot meg hiába próbálom, nem lehet elérni telefonon.


Igaz az tehát, hogy júliustól másként vagy többet kell befizetni annak is, akinek nincs munkája, nincs jövedelme, és maga fizeti az eü-i járulékát???



2020. jún. 13. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Aki fizeti annak nem változik. A nem fizetőkre lesznek más szankciók.

Jövő évtől akarják kicsit átszabni a járulékot, de arra még nincs elfogadott metódus.

2020. jún. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A NAV-ot fel lehet hívni hétköznap 8:30-16 ig péntek 13:30ig. Eddig mindig utolértem őket és mindig kaptam választ is. Dde ha júliustól lenne változás az hírként hoznák a honlapon is.
2020. jún. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Júliustól tervezik bevezetni azt az újdonságot, hogy mi lesz azokkal, akik nem fizetik a járulékot. Milyen eü. ellátást kaphat, utólag fizetős lesz az ellátás, vagy előre? Ha előre fizetős és nem fizet, akkor nem látják el, stb.?


Aki rendesen fizeti, arra ez nem vonatkozik...

2020. jún. 14. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem a nem fizetésről van szó, hanem valami olyasmi, hogy összevonják valami nyugdíjjárulékkal, meg nem tudom mikkel, és egyben kell fizetni, és nyilván többet, ilyesmit dumáltak. Most akkor mi igaz?
2020. jún. 15. 09:39
 5/10 anonim ***** válasza:

Az egészségbiztosítási járulékot vonják össze a nyugdíjjal. Idén júliustól a természetbeni egészségbiztosítási járulék (4%), a pénzbeli egészségbiztosítási járulék (3%), a munkaerőpiaci járulék (1,5%) és a nyugdíjjárulék (10%) egységes, egykulcsos járulékká olvad. Új megnevezése ennek lesz a társadalombiztosítási járulék, aminek mértéke megegyezik a felsorolt, "beolvasztott" járulékok összegével, azaz 18,5 %.

De a nyugdíjjárulék megmarad önálló járulékként is, mivel vannak olyan ellátások, jövedelmek, amik után továbbra is csak nyugdíjjárulékot kell vonni.


Az egészségügyi szolgáltatási járulék, amire te gondolsz, az más.

2020. jún. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Dejó... szóval mostantól fizet az ember egy nagy kalapba, amit ténylegesen arra szór el az állam, amire csak akarja.
2020. jún. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen. De gyakorlatilag eddig is azt csinálta :D
2020. jún. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Konkrétan eddig is ezt csinálta az állam. Szórta a pénzt és többnyire nem arra, amit a többség "fontosnak" ítélt.


Ahogy a dolgok mennek, nagyon úgy néz ki, hogy a magánpraxisok felé tereli az állam az intézkedéseivel a polgárokat (hosszú várakozási listák, szint alatti ellátások). Aki pedig nem tudja megfizetni, az így járt. :(

2020. jún. 19. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezzel alapvetően nincs gond, csak akkor legyen választási lehetőségem, hogy igényt tartok-e a tb alapú ellátásra, vagy azt a pénzt inkább kifizetem magánbiztosításra.

Esetleg nyugdíjjal szintén. Egy vagyont kifizetek nyugdíjjárulékként úgy, hogy soha többé nem látom azt a pénzt, nekem gondoskodnom kell a mostani nyugdíjasokról, mellette a szeretteimről (szüleimről) és még a saját nyugdíjamra is gondolnom kellene már most, fiatal felnőttként. Értem én a szándékot, csak nem szeretem a lehúzást.

2020. jún. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8-as vagyok. Teljesen egyetértek, de láthatóan nem ez a tendencia.

Állami egészségügyet fenntartani úgy, hogy közben magánpraxisba kényszerülsz, ha meg tudod fizetni.

2020. jún. 20. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!