Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egészségügyi szolgáltatási...

Egészségügyi szolgáltatási járulék beszedési számla. Mi ez pontosan? Változott a TB befizetésének módja?

Figyelt kérdés

Egyszer csak kaptam egy levelet néhány csekkel a NAV-tól, hogy júl. 1-től ide kell befizetni. Ez akkor most a korábbi TB kötelezettség, csak módosították? Ha ahhoz még vannak csekkjeim, azokat már nem használhatom fel?

És mi van, ha július elején meg befizettem TB-re, de csak most kaptam meg a levelet, hogy júl 1-től változik? Érvényes marad a július eleji befizetés?


2020. júl. 23. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A júli 1 után keletkezett fizetésre vonatkozik. Szóval ha te júli elején befizetted csekken, akkor jó vagy. De a régi csekkeket dobd ki, innentől az újon fizesd.
2020. júl. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kaptam új csekkeket, eddig legalábbis.

Van valami különbség a két csekk között?

2020. júl. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, a számlaszám, ahová a pénznek mennie kell.
2020. júl. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Június hóra fizetendő járulékot még a régi számlaszámra kell fizetni, július hótól előíródó járulékokat már az új számlaszámra.


Ha a július hótól fizetendő járulékot még a régi számlaszámra fizeted be, akkor át kell vezettetni az új adónemre a befizetést egy bizonyos 17-es nyomtatványon (átvezetési kérelem).

2020. júl. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lesz ebből elég kavar, ha nem küldenek új csekkeket és nem fogják az emberek tudni. Ha nem kapok csekket, akkor mehetek be, szuper :(

Logikusabb lenne egy ilyen váltás év elején, mikor kiküldik az egész évre vonatkozó csekkeket.

2020. júl. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%

Folyamatosan nyomják kifele az értesítőket miközben egyeztetnek az NEAK-kal az ügyben, hogy kinek kell valójában fizetnie és kinek nem.


Persze, hogy lesz kavar belőle, mindig úgy szokott lenni.

Fentebb kitalálnak valamit, aztán pikk-pakk mindenki "legyen kész addigra", csak éppen a feltételek nem biztosítják hozzá időben.

2020. júl. 27. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!