Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egészségügyi szolgáltatási...

Egészségügyi szolgáltatási járulék?

Figyelt kérdés
Az egészségügyi szolgáltatási járulék akkor most ugyanaz mint a társadalom biztosítás csak más néven, tehát ugyanúgy havi 7710 fotintot kell fizetni érte?

2020. aug. 4. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Az egészségügyi szolgáltatási járulék soha nem volt társadalombiztosítás, ezt a nevet az emberek ragasztották rá. Tb-nek hívják, nem tudni, hogy miért.


Társadalombiztosítási járulék a munkáltatók közterhe volt régebben, a dolgozóiknak számfejtett bruttó bér után kellett fizetniük.

Tehát soha nem érintette a dolgozókat közvetlenül.


Amiről Te beszélsz, az a kezdetektől fogva egészségügyi szolgáltatási járulék néven futott HIVATALOSAN.

2020. aug. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából az a helyzet, hogy eddig csekken keresztül fizettem a társadalombiztosítást de pár napja kaptam egy boríkot amiben volt három csekk de azokra már az volt írva, hogy egészségügyi szolgáltatási járulék ez pedig egy kicsit összezavart mert az interneten azt olvastam, hogy az is 7710 forint lesz.Akkor most a társadalom biztosítás mellé ami 7710 forint az mellé még 7710 fotintot kell fizetni egészségügyi szolgáltatási járulékként?(bocs ha kicsit értetlen vagyok)
2020. aug. 4. 18:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem. Ez a kettő ugyanaz. Csak egyszer kell ki fizetned minden hónapban. Ha lesz munkád akkor nem kell neked már fizetni.
2020. aug. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Júli egytől társadalombiztosítási járuléknak hívják a dolgozók béréből vont járulékot, szóval olyan is létezik.
2020. aug. 5. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A dolgozók béréből vont járulék(aminek a neve társadalombiztosítási járulék július 01-jétől) nem azonos az egészségügyi szolgáltatási járulékkal. Azt a dolgozó béréből levonja a munkáltató, és ő fogja tovább utalni az államnak, mint közteher. Ezzel dolga a munkavállalónak nincs.


Egészségügyi szolgáltatási járulékot azoknak kell fizetniük, akiknek nincs biztosítással járó jogviszonyuk (például munkaviszony), vagy olyan ellátásuk (nyugdíj, GYES stb.), ami által mentesülnének az eü. szolg. járulék fizetése alól.

Ezt nem vonják valaki béréből, hanem az illető önállóan köteles fizetni addig az időpontig, amíg biztosított nem lesz, vagy olyan ellátást nem folyósítanak részére, amely mentesíti ennek a járuléknak a fizetése alól.


"eddig csekken keresztül fizettem a társadalombiztosítást "

Valószínűleg eddig is az eü. szolg. járulékot fizetted, csak nem tűnt fel. :)


Erre a bankszámlára kell már fizetni a július havi járulékot:

10032000-06055826

Ha ez áll a csekken, akkor eü. szolg. járulékot fizetsz.


Ha eddig erre fizetted 10032000-06056229 (erre a bankszámlára szólt a csekk), akkor is eü. szolg. járulékot fizettél.

2020. aug. 5. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!