Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB fizetés? (Bővebben lent)

TB fizetés? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Idén végeztem az egyetemmel, sajnos még nem sikerült állást tálalnom. A munkaügyi központba be vagyok regisztrálva pályakezdő álláskeresőként, azt hittem ez a TB-t is fedezi, azonban ma kaptam a NAV-tól egy levelet, benne csekkeket, hogy magamnak kell fizetnem a TB-t. Ez tényleg így van? Nem állja az állam legalább egy pár hónapig?
2020. dec. 28. 18:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

De, pár hónapig igen. A diákigazolvány lejártát követő 46. naptól kell csak fizetned. Regisztrált munkanélküliként akkor nem kell csak fizetned, ha részesülsz ellátásban.

Ha a szociális helyzeted indokolja, akkor az önkormányzaton (?) lehet kérvényezni, hogy egy évig ne kelljen fizetned.

2020. dec. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen leírta az #1-es hozzászóló!


Kérdező, igyekezz rendezni a jogviszonyt, mert a tartozást a NAV behajtja, visszamenőleg is.

2020. dec. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Itt a leírás a szociálisan rászorultak egészségügyi ellátásra jogosultságáról járulék fizetése nélkül:


[link]


Járási hivatalnál kell kérvényezni. Ha "megadják", onnantól kezdve maximum 1 évig nem kell fizetned az egészségügyi szolgáltatási járulékot ("TB").

Az előtte felhalmozott tartozást vagy rendezed, vagy arra hivatkozva, hogy megállapították a rászorultságodat, kéred annak elengedését az adóhivataltól. Csatolod hozzá a járási hivatal megállapítását igazoló iratot másolatban.

2020. dec. 29. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#3: egy fiatal diplomás tuti nem lesz "szociálisan rászoruló".


Simán elmehet - átmenetileg - kisebb képzettséget igénylő munkakörbe.

Tehát nincs olyan objektív körülmény (rokkantság, stb.) ami miatt annyira rászoruló lenne...

2020. dec. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

" egy fiatal diplomás tuti nem lesz "szociálisan rászoruló"."


Rengeteg fiatal diplomás szociálisan rászoruló. Ez nem végzettségfüggő, hanem helyzetfüggő.

2020. dec. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Üdv Magyarországon! Most saját szemeddel is láthatod a nagy keresztény demokrácia meg keresztény felebaráti szeretet eredményét amit az orbán kormány gyakorol. Rabszolga vagy a saját hazádban, és még neked kell hálásnak lenned hogy gyakorolnak oly kegyet, hogy annak fejében hogy mindened elszedik, annak fejében élhetsz és dolgozhatsz nekik. Nincs bevételed? Nem baj, fizessél attól, mert különben ha bajod lesz nyugodtan megdögölhetsz, mert nem vagy hasznos orbán és sleppje számára. Az egész ország ennek van alárendelve, hogy ki mennyire hasznos orbánék végtelen gazdagodása szemszögéből. Remélem tapasztalsz annyit a bőrödön hogy 2022-ben majd elmész szavazni, hátha végre véget ér ez a rémálom és ezek a bűnözők mennek a sittre ahová valók.
2021. jan. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

6: ennyi demagógiát egy kommentben - hát nem semmi! :-DDD


Bakker, ha egy közös zsákba nem tettél semmit, akkor ne is akarj onnan kivenni!


A szolidaritási alapon működő rendszerekben annak jár valami, aki oda beletett.


A semmiért nem jár semmi! A társadalom azzal szolidáris, aki szolidáris a társadalommal (magyarul: befizeti a járulékot).

2021. jan. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7 Milyen kár hogy a remek elméleted csak az egyik irányba érvényes...

A paraszt ne kapjon semmit ha nem tesz semmit a "zsákba", de persze fordítva ez nem érvényes, mert a paraszt akkor is fizessen a zsákba ha amúgy semmi bevétele nincs. Tudod egy normális fejlett társadalomban a társadalom egészséges és jóléti része segít azokon akik ilyen vagy olyan okból rászorulnak. Itt meg csak azt nézik, hogy kiről hogy lehetne még több pénzt lehúzni.

Itt az én példám, beteg vagyok, fiatal, nem tudok hagyományos értelemben véve dolgozni, mert egészségügyi állapotom nem engedi, ennek ellenére dolgoznék itthonról - ha lenne mit. Ha már állam bácsi tartja a markát, akkor nem az lenne az igazságos ha legalább annak aki rászorul biztosítana teszem azt otthoni munkát? Vagy felmentené legalább a TB alól, ha már bevétele nincs? Ja hogy az nem játszik. Akkor ha ő nem segít nekem a megélhetésben, én minek tömjem az ő zsebét? Talán majd attól a havi 8000 Ft-tól fog bedőlni a gazdaság, amit én befizetek a TB-be?

Az pl. miért nem opció hogy a milliárdosok fizessenek többet, és ne a csórók, a fiatalok meg a betegek? Persze, mind tudjuk erre a választ.

Demagógia, ja. Maximum amit te leírtál. Na AZ demagógia.

2021. jan. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A jólkeresők pont annyiszor többet fizetnek be járulékként, mint ahányszor többet keresnek, mint egy minimálbéres.


Hány bőrt akarnál még lehúzni a "gazdagokról".

2021. jan. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Milyen betegséged van, ami miatt nem tudsz dolgozni...????
2021. jan. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!