Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB fizetés? (Bővebben lent)

TB fizetés? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Idén végeztem az egyetemmel, sajnos még nem sikerült állást tálalnom. A munkaügyi központba be vagyok regisztrálva pályakezdő álláskeresőként, azt hittem ez a TB-t is fedezi, azonban ma kaptam a NAV-tól egy levelet, benne csekkeket, hogy magamnak kell fizetnem a TB-t. Ez tényleg így van? Nem állja az állam legalább egy pár hónapig?
2020. dec. 28. 18:15
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os válaszoló!


Neked is ott a lehetőség, mint bárki másnak, hogy kérvényezd a rászorultságod megállapítását. Ez az általad említett "mentesítés" lehetősége. Így biztosítja az állam. A mindenkori, nem csak az Orbán-féle.


Ahogy a 9-es válaszoló írta, akinek van jövedelme (munkabére), annak abból vonják/vonták az ezt kiváltó járulékot, ami általában jóval több, mint a havi egészségügyi szolgáltatási járulék fix összege. Mivel százalékos mértékben van megadva, ezért minél magasabb a béred, annál többet fizetsz, az eü. ellátás pedig több pénzért is ugyanaz.


Akkor most háborogjak? :)

2021. jan. 4. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!