Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mekkora a vagyonszerzési...

Mekkora a vagyonszerzési illeték mértéke ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Házat vásárolok, de csak 1/2 tulajdoni hányadban lesz az enyém. A ház értéke 40 millió Forint, de pár hónappal ezelőtt eladtam a teljes tulajdonomban lévő lakásomat 20 millió Forintért. A kérdésem, hogy ez esetben nem kell vagyonszerzési illetéket fizetnem majd, mert ugyanolyan értékben értékesítettem a lakásomat, mint amennyiért vásárolok majd (a 40 milliós ház fele)? Vagy a kalkuláció úgy működik végső soron, hogy a 40 millió Forintból levonom a 20 millió Forintot, és csak a megmaradt 20 millió Forint fele után kell illetéket fizetnem, vagyis összesen 400 ezer Forintot?

2021. febr. 1. 16:42
 1/1 anonim ***** válasza:

1. lakásnál nem kell fizetni. 2. tól már kell akkor is, ha csak résztulaj voltál az 1. nél. Mennyit, nem tudom.


Pont rokonom van így, be kell bizonytania, hogy az 1. lakásban csak X százalékos tulaj volt.

2021. febr. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!