Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elrontottam a nyugtatömböt....

Elrontottam a nyugtatömböt. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Szépségiparban dolgozom kezdő vállalkozóként. Elkövettem kettőször egymás után egy olyan hibát egy hibás perforációval rendelkező nyugtatömbnél, hogy kitéptem két lapot is a tömbből (kéket is, sárgát is). Ezt csak napokkal utána vettem észre, mikor már ki volt dobva, nem volt meg egyik bizonylat sem. Felírtam a nyugtatömb elejére a két nyugta sorszámát, az összegeket (összesen kb 5ezer forintról beszélünk) majd a dátumot is. Ilyenkor mi a teendő? Két könyvelővel beszéltem, mindkettő mást mondott, egymástól teljesen eltérő véleménnyel voltak. Ötlet? Egyébként KATA-s egyéni vállalkozó vagyok.

2021. febr. 9. 18:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

És ha a nyugtát megirta, de a kliens nem fizet, csak pár nap után?Tudtommal a nyugta névre szoló, söt, a kliens cime is rajta van. Egyáltalán nem biztos, hogy a kukába került, meg lehet probálni vissza kérni. A dátum sorrend meglesz, mert az uj nyugtát a kiállitás napján datálja. Mi az, hogy "Szigoru számadásu nyomtatvány " ??Szerinted léteznek nem szigoru számasdásu nyomtatványok is, tele hibákkal? Netto hülyeség , ha nincs lehetőség, rá, hogy egy banális tévedést kijavithass.

Azt, hogy mindenki tökéletesen ir meg minden számlát, vagyis, hogy ez a

tévedés egyedül állo volna a Magyar Nemzetgazdaságban, azt meg végleg nem hiszem el. Persze, lehet, hogy tévedek, és Magyarországon ez az egyetlen

elrontott nyugta. Gratulácio minden nyugta-iro személynek.

2021. febr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
A nyugta nem névre szóló és nincs rajta a vevő címe sem, amiről beszélsz az a számla. És vannak nem szigorú számadású bizonylatok, elég sok.
2021. febr. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
#11 - hatalmasat tévedsz. A nyugtán nincs se név se cím. Sőt, a nyugta csak azonnali fizetésnél használható, szóval ha nem fizet rögtön, akkor ki sem állíthatod. Visszadátumozni sem lehet, mert folyamatosnak kell lennie a kitöltésének, nem lehet korábbi dátumra írni bele, mint amit már írtál. Az látszik, hogy nem vagy tisztában a szigorú számadású nyomtatvány fogalmával, úgyhogy lehet jobb lenne, ha nem okoskodnál a témában :) Bizony léteznek nem szigorú számadásúak is, rengeteg méghozzá. És itt nem arról van szó, hogy elrontja valaki... Szerintem ha semmi közöd egy témához, mert még csak tévében hallottál arról, hogy létezik ilyen, akkor ne adj tanácsot benne, köszi.
2021. febr. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Belátom, hogy Nálatok szigorubbak a rendelkezések, meg kavarom a számla, és a nyugta fogalmát, és a szigoru számadásu nyomtatvány fogalma is uj, talán a Regim Special jelzésü nyomtatványokkal lehet hasonló. Erdélyi vagyok, daruk és felvonok javitásával, telepitésével, müszaki vizsgáztatásával foglalkozó saját céget vezetek és az ezekkel kapcsolatos iratokat nem hat évig kell őrizni, hanem addig amig a felvonó, vagy daru beolvasztásra kerül.

A hivatalos állami ellenöző szerv 1926 ban alakult meg, és azota a neve sem változott, ök dolgozzák ki az összes rendszabályt, és az egyetlen olyan szerv, amelyik egyoldalu jegyzökönyvet kiadhat, a müszaki vizsga

egyetlen aláirással érvényes a Törvény elött.

Elnézést, ha valakit megbántottam.

2021. febr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Sok jót hallottam az Erdélyi adórendszerről, nincs helyi iparűzési adó, a kis vállalkozóknak meg 3-1% adó van. stb.
2021. febr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!