Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 25 év alatti vagyok, havi...

25 év alatti vagyok, havi átlag keresetem (bruttó) 161000 Ft (szeptemberben volt ennyi, azóta nőtt a minimálbér, azonban én egy ft-al sem kaptam többet!) Hogyan kell elintéznem az adómentességet? Lentebb⬇️

Figyelt kérdés

Kínai étteremben dolgozom (több mint egy éve)

A lényeg, hogy ugye most akinek a fizetése nem éri el a havi átlagkeresetet, és 25 év alatti, az mentesül az adó alól!

Ma ezt elmondtam a főnökömnek (elég nehezen beszéli a magyar nyelvet)

és rögtön felhozta, hogy az áru stb milyen sokba kerül, vagyis ő ezt úgy értelmezte, hogy akkor neki most ez minuszos lesz! Nem tudom ez hogy működik, de ha nem kell adót fizetnem, amit ugye eddig az államnak fizettem, akkor én azt kézhez kapom és az az én munkáltatómnak semmilyen minuszt nem jelent ugye?

És ha igen akkor hogy kell elintéznem? Könyvelővel kell beszélnem? Csak mert azt nem hajlandó felhívni nekem a főnök, mondván, hogy mindig elfoglalt stb! KÖNYÖRGÖM SEGÍTSETEK, MERT KEZDEK MEGBOLONDULNI A FŐNÖK HOZZÁ ÁLLÁSÁTÓL MEG ATTÓL, HOGY NEM TUDOK SEMMIT! :(

Egyébként bérpapír szerint 107065 ft amit kézhez kellene kapnom, de kerek 100 ezer ft-ot kapok minden hónapban!

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek!❤️



2021. febr. 24. 14:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
9, ahogy mondod, volt szerencsém együtt dolgozni pár sárgával, a szelektív hallás a mindenük. de nem hibáztatom őket szerintem ez kultúrális eredetű náluk. kérdező: a helyedben feljelenteném!!
2021. febr. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én is dolgoztam velük. Aki elment mind feljelentette, ki is jöttek a hatóságok csak az éppen ott dolgozók nem vallottak rájuk. Így azt mondták, nem tudnak semmit lépni ellenük.

De havi 100 ezerért tényleg ne dolgozz nekik,max 6órában! Ne hagyd magad kihasználni!

2021. febr. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Én voltam a hülye mert az adómentesség ugye 2022 januártól lett érvényes, egyébként nem, nem dolgoztatott halálra, sokszor ha vendég jött mondta hogy csak üljek majd ő intézi

Náluk tartottuk az esküvőnket (ingyen), ajándékot is kaptunk (pénzt és egy hatalmas rózsa macit), majd rá két hétre meghalt infarktusban

Gondoltam megosztom veletek a végkifejletet..

2022. jún. 7. 21:21
 14/14 anonim ***** válasza:
Adta isten
2022. jún. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!