Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az angol adóhivatal képes...

Az angol adóhivatal képes megtalálni külföldön?

Figyelt kérdés
Nem adtam be az adóbevallásomat 3 éve, így nem is fizettem adót, amiért büntetést is kaptam, amit szintén nem fizettem be. Mennyire foglalkoznak ezzel az angolok? Vagy most, hogy nem tartoznak EU-ba, semmit sem tehetnek? Mennyi az elévülési idő? 5 év?

2021. márc. 26. 11:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekik csak egy papír, vagy az se ha elektronikusan intézik sok másikkal egyben. Nem fognak sírva fakadni.
2021. márc. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%
És komolyan, pár száz font miatt megéri ez az egész? Nem egyszerűbb simán kifizetni a tartozásodat, hogy aztán vígan élhess tovább?
2021. márc. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Van nemzetközi behajtás. Vicces árakkal dolgoznak, amit természetesen az "ügyfél" fizet :
2021. márc. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

12

De, egyszerűbb lenne, csak teljesen kiment a fejemből és ma reggel jutott eszembe. :D Már hívtam az HMRC-nak, 5 percet vártam, de senki sem szólt bele, szóval megpróbálom később (ha el nem felejtem).

2021. márc. 26. 13:07
 15/21 anonim ***** válasza:
81%

Itthon az adótartozás elévülése 5 év, ami egyszeri alkalommal meghosszabbodik fél évvel, ha volt végrehajtás. Nem indul újra az elévülés minden végrehajtási cselekménnyel, mint pl. egy banki tartozás.

Angol jog valószínű hasonló, de pontosan csak egy ebben jártas ügyvéd tudná megmondani.

2021. márc. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként nem aggódom a NAV miatt, minden értékem, pénzem külföldön van, ahol viszont nem tudnak hozzáférni a hatóságok."


Van nemzetközi jogsegély, ami keretein belül simán ráugranak a kinti vagyonodra, és természetesen ez fordítva is igaz. Csak szólok...


Itthon az adó- és köztartozás végrehajtásához való jog elévülése 4 év. Ha végrehajtást már folytatnak/folytattak a tartozás behajtása iránt, akkor 6 hónappal ez meghosszabbodik.


A végrehajtáshoz való jog idejét sok minden befolyásolhatja, vagy egyébként elévülni sem tud a tartozás.


Ami miatt elévülni nem tud egy tartozás soha, az a közismert jelzálogjog. A tavalyi évre vonatkozóan például a tartozás végrehajtásához való jogot a COVID miatti végrehajtási eljárások szünetelésének ideje kitolja. És még sorolhatnám, hogy mi minden más hatással van rá. :)


Az angol végrehajtást nem ismerem...

2021. márc. 27. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
76%

Ne bízz abban, hogy nekik egy pimfli összeg.

A hivatal nem üzleti racionallítas alapján dolgoznak

Kaptam már tértivevényes ( szerintem 4-500 Ft) levelet 2 Ft nyugdíjemelésről és 18 Ft adó többletről is!

2021. márc. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
86%

1.) Ne aggódj, ekkor összegek bagatellnek számítanak - legalábbis Németországban és az Angolok még gazdagabbak.

2.) Adótartozás miatt nem kapnak el, az EU megpróbálta érdekeltté tenni a külföldi adóhatóságokat, hogy kapnának a beszedett összegből 5-10%-ot, de nem ment. Anglia nincs is már az EU ban. Amit be tudnak hajtani, az gyerektartás.

3.) Ami a kockázat, nem tudom az angol hogy működik, hogy a tartozás nem évül el, hisz a lejárat előtt küldenek egy levelet, mindegy hova és utána a kamatok folytatódnak. Németországban egy ügyfelem 1998-ban nem tudta 1,5 évig fizetni az bérleti díjat. Utána nőként jövedelem nélkül élt, nem tudták behajtani. Most özvegy lett, gazdag özvegy és elkezdték a 35.000 EUR-s tartozást 300 EUR-ként beszedni. Most megy a privát insolvent-je.

Ha soha többet nem akarsz Angliába menni, akkor hagyd. De ha igen? Azért nézz utána....most még olcsóbb

2021. márc. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
71%
Ha akkora vagyonod van kulfoldon amihez szerinted senki nem tud hozzaferni akkor inkabb fizesd ki azt a parszaz fontot az illetekekkel jobb ez igy mintha egesz eletedben ezert uldoznenek a hatosag elol meg manapsag nemigen tudsz elbujni sehova sem... Van ismeros aki ezt ugyanigy gondolta anno most meg.... Insolventen van azt retteg ki ne rakjak a lakasbol... Ha neked ez az osszeg meger ennyit akkor jo bujkalast😄
2021. ápr. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
71%

19# Ez a sztori így nem sokat ér az ismerősről, anélkül hogy tudnánk, milyen típusú, mekkora összegű tartozást hány év után akarnak behajtani és mekkora összeg lett belőle.


Adótartozásért, pláne kis összegért mindenesetre nem üldözik egy életen át az embert, az elévül, valószínű Angliában is.

Illetve Magyarországon 10000 Ft alatt a sikertelen bankszámla inkasszó után már törlik a tartozást, 100000 Ft alatt pedig behajtható vagyon hiányában.


[link]


Valószínű, Angliában is megvannak a határok, ami alatt nem folytatnak vérre menő végrehajtást, érdemes lenne kideríteni, ott ez mekkora összeg.

2021. ápr. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!