Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy fog működni a szja...

Hogy fog működni a szja adómentesség 2022 január 1.-től?

Figyelt kérdés
Ugye lesz az a törvény,hogy 2022.január.1-től a 25 év alattiaknak nem kell szja-t fizetni.Ez úgy fog működni,hogy pl. a bruttó bérem 370 ezer forint,és leadózva az 250 ezer. Az szja-az 50 ezer,és ha nekem azt nem kell fizetni,akkor 300 ezer forint lesz a fizetésem?Vagy a munkáltatónak nem kell utánam szja-t fizetni,és az az ő zsebében marad,nekem meg nem változik a fizetésem?Hallottam mind a 2 verziót,de nem tudom melyik az igaz.Valaki leírná?

2021. júl. 23. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem fog adóelőleget vonni a munkwltató, tehát csak a járulékokat vonja le a bto-ból.
2021. júl. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így van, a bruttódból csak a tb-t vonja le, a 15% szja-t nem, így ennyivel több lesz a nettód.
2021. júl. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és hogy van az hogy a munkáltatóknak,azt hiszem hogy a 25 év alattiak után nem kell majd valami járulékot fizetni?Akkor én mindegy hogy egy egyéni vállalkozónak dolgozom,vagy egy gyárban,ugyanúgy megkapom azt a havi 50 ezer szja-t? Mert voltam ma egy vállalkozónál,aki 1500-as órabért mondott,nála nincsenek pótlékok,meg semmi,hanem ahány órát dolgoztál a hónapban annyi lesz a fizetésed.Akkor ő is köteles azt a pénzt oda adni?
2021. júl. 23. 13:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Br vagy v nettó 1500-at igért?
2021. júl. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nettó.Mondta hogy ő nála ha hétvégén kell bemenni,azt is ugyúgy fizeti mint a többi napot.Szóval gondolkodom hogy egy gyárba menjek dolgozni,mert ott vannak műszakpótlékok,plusz januártól az a havi kb 50 ezer pluszba.
2021. júl. 23. 14:07
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
5: már eleve gyanús, ha nettót mondott.... Be leszel egyáltalán jelentve...?? Hisz honnan tudhatná, hogy neked mennyi a nettód... Mert hogy miylen kedvezményekre vagy jogosult, azt csak te tudhatod!
2021. júl. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor ez most hogy is működik? Apám szerint úgy hogy a munkáltatónak nem kell utánam fizetnie az szja-t,de én azt a pénzt biztos hogy nem fogom megkapni a munkáltatótól. De én meg úgy veszem ki a válaszokból amiket olvastam,hogy a munkáltató ugyanannyit fizet utánam,mintha nem lenne szja mentesség,de az én béremből nem fogják levonni az szja-t.
2021. júl. 23. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!