Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Létezik arra valamilyen...

Létezik arra valamilyen szabályos megoldás, hogy egy betéti társaság beltagja után ne kelljen akkor sem járulékokat fizetni, ha a személynek nincs más munkáltatónál bejelentett főállású biztosítási jogviszonya?

Figyelt kérdés

A bt. megszüntetésén kívül minden más megoldás érdekelne.

A beltag többnyire -ha módjában áll- más cégnél dolgozik alkalmazottként. Amikor máshol nincs főállása, akkor automatikusan a saját bt-ben kell megfizetni utána a kötelező járulékokat. Akkor is, ha a bt-nek nincs vagy csak minimális bevétele van.


A cég érdemben nem működik, alkalmazottak sincsenek. Az alapítása utáni években felhalmozott tárgyieszközeinek és elfekvő készleteinek (anyagok, áruk) eseti értékesítéséből jó esetben is csak annyi bevételhez jut, hogy az éppen esedékes havi járulékokat -időben vagy késve- be tudja fizetni. Bérkivétel nincs.


Úgy rémlik, régebben valahol azt olvastam, ha a társasági szerződésben rögzítve van, hogy a beltag nem kötelezett a közreműködésben, akkor elvileg akkor sem keletkezik utána járulékfizetési kötelezettség, ha nincs máshol biztosítási jogviszonya. Persze lehet, hogy ezt kft-vel kapcsolatban olvastam, és az sem biztos, hogy jól értelmeztem, amit akkor olvastam.



#betéti társaság #beltag biztosítási jogviszonya #kötelező járulékok #bt. társasági szerződés
2021. aug. 16. 07:50
1 2 3
 21/26 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Vagy darálja be és legyen egyéni vállalkozó. Felesleges fent tartani egy nem működő céget.
2021. aug. 28. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

"darálja be"

Ezt szakmailag, megoldástechnikailag hogyan kell érteni?


"legyen egyéni vállalkozó"

Alakítsák át a bt-t egyéni vállalkozássá?

Vagy szüntessék meg a bt-t és utána a beltag legyen egyéni vállalkozó?

2021. aug. 28. 08:14
 23/26 anonim ***** válasza:
Pontosan. Végelszámolja vagy adja el a bt-t, utána nyit egyéni vállalkozást.
2021. aug. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
0%
Vagy ha jóban van az orvosával menjen el táppénzre. A minimum járulékot(30%) akkor is fizetni kell, de a táppénzzel együtt kijöhet nullára vagy pluszra is. Az előző munkahelye alapján jogosult lehet rá.
2021. aug. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Táppénz alatt nem kell minimumjárulékot fizetni. A táppénzharmadra gondolhatsz a 30% alatt esetleg.
2021. aug. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Na igen, igazad van. De egyéni vállalkozóként még azt is megspórolná.
2021. aug. 29. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!