Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Létezik arra valamilyen...

Létezik arra valamilyen szabályos megoldás, hogy egy betéti társaság beltagja után ne kelljen akkor sem járulékokat fizetni, ha a személynek nincs más munkáltatónál bejelentett főállású biztosítási jogviszonya?

Figyelt kérdés

A bt. megszüntetésén kívül minden más megoldás érdekelne.

A beltag többnyire -ha módjában áll- más cégnél dolgozik alkalmazottként. Amikor máshol nincs főállása, akkor automatikusan a saját bt-ben kell megfizetni utána a kötelező járulékokat. Akkor is, ha a bt-nek nincs vagy csak minimális bevétele van.


A cég érdemben nem működik, alkalmazottak sincsenek. Az alapítása utáni években felhalmozott tárgyieszközeinek és elfekvő készleteinek (anyagok, áruk) eseti értékesítéséből jó esetben is csak annyi bevételhez jut, hogy az éppen esedékes havi járulékokat -időben vagy késve- be tudja fizetni. Bérkivétel nincs.


Úgy rémlik, régebben valahol azt olvastam, ha a társasági szerződésben rögzítve van, hogy a beltag nem kötelezett a közreműködésben, akkor elvileg akkor sem keletkezik utána járulékfizetési kötelezettség, ha nincs máshol biztosítási jogviszonya. Persze lehet, hogy ezt kft-vel kapcsolatban olvastam, és az sem biztos, hogy jól értelmeztem, amit akkor olvastam.



#betéti társaság #beltag biztosítási jogviszonya #kötelező járulékok #bt. társasági szerződés
2021. aug. 16. 07:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
92%
Igen, helyesen gondolod, meg kell fizetni. De igazából tök mindegy mit írunk ide, mert jönnek a hozzá nem értők és végigpirosozzák az összes választ :)
2021. aug. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
0%

Igen, ha ez benne van, akkor mindegy, hogy nulla forint, társas vállalkozó, minimum járulékfizetési kötelezettséggel.Mondjuk sok értelme nincs, mert a kivétje költség lenne, így csak az szja van megspórolva.



de mint írtam, ha nem közreműködik, nem ügyvezet, akkor nulla. Márpedig a kérdés az volt, létezik.e szabályos megoldás. Igen, létezik.

2021. aug. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%
És én itt befejezem, nem tépem a szám feleslegesen, hogy a sok barom kiélhesse magát.
2021. aug. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

12-estől kérdezném.

Figyelembe véve a 10-es hozzászólásomban írt tényadatokat, szerinted min és hogyan kellene változtatni, ahhoz, hogy az adott bt. -egyéb tekintetben munkanélküli- beltagja után ne kelljen azokban az időszakokban sem minimum járulékot fizetni, amikor éppen nincs máshol főállású munkaviszonya.

Hálás lennék, ha pontokba szedve válaszolnál. Köszönöm.

2021. aug. 16. 12:18
 15/26 anonim ***** válasza:
69%

Hányszor írjam le? Ne legyen se ügyvezető, se személyes közreműködő.

Legyen a küldtag az ügyvezető, aki a legjobb, ha nyugdíjas vagy van 36 órát elérő jogviszonxa, és nulla megbízással ügyvezet.

2021. aug. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
55%
Amúgy ha ezeket nem tudja a könyvelőd, akkor sürgősen cseréld le.
2021. aug. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
#15: Köszönöm, elsőre is átjött, amit írtál, csak arra gondoltam, hogy egy már meglévő -azaz nem újként alapítandó- Bt-nél a társasági szerződés módosítása nélkül is el lehet érni a kívánt állapotot. Azaz, hogy létezhet olyan megoldás, ami nem kerülne külön költségbe (ügyvéd, közzététel, ...), és csak elégséges a NAV felé jelenteni a változást.
2021. aug. 17. 07:52
 18/26 anonim ***** válasza:
Könyvelőd mit mondott?
2021. aug. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Nem vagyok közvetlenül érintett a cégben. A tagok még nem beszéltek a könyvelővel, aki néhány éve könyveli a céget, de azóta nem nyúltak a társasági szerződéshez. A tsz-ben írtakat korábban idéztem is, azok szerint jelenleg nincs más lehetőség, csak megfizetni a beltag utáni minimális járulékokat, akkor is ha nem kap díjazást.


A 15. hozzászólásban írt alternatívát eddig is ismertük, de olyan megoldást szerettünk volna találni, ami nem kerül plusz kiadásba. Ahhoz, hogy a jelenlegi kültag vegye át az ügyvezetői teendőket, mindenképpen hozzá kellene nyúlni a társasági szerződéshez. Ami persze ugyan csak egy egyszeri kiadás, szemben a havonta fizetendő minimum járulékokkal, de ... Na mindegy is.


/A kérdésemtől függetlenül azt gondolom, hogy nagyon igazságtalan a Bt. beltagokra vonatkozó minimum járulékfizetési kötelezettség, azokban az esetekben, amikor ténylegesen nem működik a Bt. Amíg egy főállású egyéni vállalkozó dönthet úgy, hogy szünetelteti a vállalkozását, és a szüneteltetés alatt nem terheli semmilyen adó és járulékfizetési kötelezettség, addig ugyanezt egy Bt. (beltagja) nem teheti meg. Ma Magyarországon rengeteg kényszer vállalkozó van. Sokuk bt. tulajdonos, bt. beltag, hasonló helyzetben, mint a kérdésben vázolt személy. Amíg az állam szemszögéből nézve -és a foglalkoztatási statisztikákat javítva, erősen torzítva- ezek a vállalkozások prosperáló és ezáltal (kényszerből) járulékokat is fizető vállalkozások, addig a valóság az, hogy sokuk csak görgeti maga előtt nyomorúságos helyzetét. A bt-jét vagy azért nem szünteti meg, mert bízik benne, hogy jobbra fordul, hogy esetleg beüt egy lehetőség, amihez éppen szüksége lesz a bt-re, vagy pedig a bt-ben lévő -esetlegesen összességében nagyobb értéket képviselő- használt tárgyi eszközök és egyéb régi készletek eladhatatlansága miatt, mert megszüntetés (végelszámolás) esetén a készletek értéke után is adókat kellene fizetnie./

2021. aug. 17. 08:56
 20/26 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Adja el, nem kell járulékozni és még némi pénze is lesz.
2021. aug. 27. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!