Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Online sportfogadás kriptovalu...

Online sportfogadás kriptovalutával (?)

Figyelt kérdés

A külföldi online sportfogadás elég durva adózási szabályzattal rendelkezik, ugyebár a veszteség nem állítható szembe a nyereséggel, ergo konkrétan lehetetlen nyereséget produkálni, illetve akkor is adókötelezettségünk lehet, ha elbuktuk az összes pénzünket, etc, etc...

Azonban vajon mi a helyzet akkor ha kriptovalutával sportfogadok olyan helyen, amely biztosítja annak lehetőségét? Ugyebár a bitcoin és társai akkor válnak adókötelessé amikor fiat pénzre váltják őket, tehát elvileg így el lehetne érni hogy csak a nettó nyereség után kelljen adózni. Lehet ebben a gondolatmenetben ráció?


2021. aug. 26. 21:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ne vedd 30%-nak az adót mert nincs annyi.

Kérdező, én csak hobbiból fogadok, nem ebből élek, nincs napi 100 fogadásom, de még heti sem, ezért nekem viszonylag könnyű azt a napi 2-3 tételt vezetni excelben. És igen, adóval együtt is nyereséges a dolog, nem nagyon, de nem is a pénz miatt játszok, inkább hobbiból.

2021. szept. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

11es oriasi kamu.


Ha csak hobbi akkor miert nem pron jatszol ahol adomentes a jovedelem.



Annyira okosnak kepzeled magad akkor miert fizetnel adot ha meguszhatod anelkul.. Plane ha ez hobbi. Akinek ez hobbi azoknak tokeletes a pro. Ugyanazokra a kimetelekre lehet fogadni. Ugyanugy van alternativ hendi, alternativ pont, szoglet..

2021. szept. 1. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nyilván jobban tudod nálam mit miért csinálok :)

Pron messze nem ugyanazokra lehet fogadni, mint beten, sokkal kisebb piacok vannak, ázsiai fogadások nemigen vannak, fogadáskészítő nincs, stb stb. De nem magyarázkodok, nincs értelme. Jha, és sehol nem írtam, hogy én mennyire okos lennék vagy hasonló. Megköszönném, ha a frusztrációd nem rajtam töltenéd ki :)

2021. szept. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha hobbiból nyereséges vagy még így is, miért nem építesz ki egy fizetős szolgáltatás, és keresed meg vele a KATA maxot?
2022. aug. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mert egyáltalán nem célom ez. Ez nekem hobbi. Vannak sportok amiket szeretek, követek, pár helyen vannak belsős infóim is. Nekem bőven elég ez, van normális munkám, vállalkozásom, amivel a katamax felett keresek. Nem célom és nem is érdekem, hogy ebből megélhetést csináljak, mert több szempontból sem lenne jó.
2022. aug. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, mire jutottál a kérdéseddel kapcsolatban?

Illetve mit vársz a jövő évi szabályozástól? Szerinted jön minden nevesebb iroda, és lehet játszani tényleg ADÓMENTESEN legálisan több irodánál is?

2022. aug. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!