Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alanyi adómentes katásként el...

Alanyi adómentes katásként el tudom számolni egy szoftver árát?

Figyelt kérdés
A munkámhoz kell.

2021. okt. 17. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2021. okt. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mármint mi célból ?
2021. okt. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért szeretnéd elszámolni? Áfát nem tudsz visszaigényelni, hiszen alanyi adómentes vagy. Az adóalapot nem tudod csökkenteni költségekkel, hiszen katás vagy. Még ha formálisan el is számolnád, semmi értelme nem lenne.
2021. okt. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az a vicces, hogy a nem vállalkozóknak fingjuk nincs arról, hogy mi az az "elszámolás"... valami olyasmi él a fejükben, hogy a befizetendő adóból te vehetsz dolgokat, ezért én is naponta megkapom hogy "nem tudod elszámolni a cégben?" meg "nem tudod leírni az adódból?", "nem tudod levonni az áfából?" én meg viszek egy céget, van egy AAM katám, és nézek rájuk hülyén hogy mi az anyámat akarnak igazából...
2021. okt. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
...na és ami miatt leírtam az az, hogy valószínűleg te is egy ilyen tudatlantól kaptad a tanácsot, hogy számold el.
2021. okt. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!