Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kaptam a NAV-tól egy határozat...

Kaptam a NAV-tól egy határozatot, miszerint "2020. évi személyi jövedelemadójának 1-1 %-áról rendelkező nyilatkozata(i) érvénytelenek", ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Elvileg fellebbezéshez be kell fizetnem 5000 forintot, de nem értem, minek?

Köszi, ha valaki segít.



2021. nov. 29. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy a 2020. évi személyi jövedelemadód 1-1 %-áról rendelkező nyilatkozataid érvénytelenek.


Ne fellebbezz.

2021. nov. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%

Követem a kérdést, ha nem gond.

Párom is kapott egy ilyen határozatot, KATÁ-s vállalkozóként. Teljesen szabályosan, időben beadott bevallásokkal, késedelmes fizetés nélkül. Mi se értjük hogy mi ez, de nem fogunk fellebbezni, csak sajnáljuk, hogy a pénzt nem kapják meg azok a szervezetek, ahová szánta őket a párom.

2021. nov. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Katásként mi a szarról nyilatkozott, ha nincs szja-ja?
2021. nov. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Én is kaptam ilyet. Én ugyan nem küldtem el a bevallásomat, mert pont nem volt netem, de a NAV azt automatikusan megcsinálja (sima alkalmazott vagyok, semmi extra bevétellel), szóval nem kellett.


Nem nagyon értem a dolgot.

2021. nov. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Érvénytelen például akkor lehet, ha olyan szervezetnek kérted utalni az adód 1-1 %-át, amely szervezet arra nem jogosult, vagy MÁR nem jogosult rá.


Az viszont számomra is érthetetlen, hogy ha valaki nem rendelkezett az adója 1-1 %-áról, akkor milyen érvénytelenségről kapott értesítést.


Idei évről már az egyik 1 %-ot akkor is oda utalják, ahova az előző években kérted, ha egyáltalán nem rendelkezel róla, vagy nem változtatod meg az előző évihez képest más szervezetet megjelölve. Még talán ez lehet a 4. válaszoló kételyeire az elképzelés.

2021. nov. 30. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 köszi a hozzászólást, ezt nem tudtam (4. vagyok)
2021. nov. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat.

Hát nem tudom tényleg mi van most :D

2021. nov. 30. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!