Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tényleg kiváltják majd a...

Tényleg kiváltják majd a könyvelők nagy részét a robotok?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy a könyvelésben sok rutinfeladatot ki tud váltani a mesterséges intelligencia. Mérlegképes könyvelői képzésen gondolkozom, mert most úgy látom, hogy sok a munka, de ettől kicsit megijedtem, hogy könnyen pótolható lesz a tudásom.

#mérlegképes könyvelő, számvitel
2022. jan. 10. 19:42
A kérdező szavazást indított:
Igen, 10 éven belül semmit nem fog érni ez a végzettség.
Igen, de csak 20-25 év múlva.
Nem, ez piacképes szakma marad.
Nem tudom, csak kattintani akarok egyet.
17 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Kizártnak tartom…annyi szabály van, meg változás, hogy azt max egy nagyon fejlett AI követné le, attól meg még évtizedekre vagyunk és nem a könyvelés lesz a prio, hogy kiváltsák
2022. jan. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A gyakran változó jogszabályokat még AI-val se lehetne követni... :)
2022. jan. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Esélyzátelen. Még ha nem is csak az állandóan változó szabályozásokat nézzük, akkor is rengeteg eset van, amit egyedileg kell értékelni, dönteni. Az AI sosem fog tudni olyan döntéseket hozni, amit nap mint nap csinálunk mi.
2022. jan. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hehe, a jogszabályokra nem is gondoltam, a programozónak nem lenne ideje újraprogramozni a gépet, az már igaz. :-))


3-as, milyen döntéseket hoztok nap mint nap?

2022. jan. 10. 20:01
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Pl, hogy minek vonható le az áfája és minek nem (tök ugyanazon termékek közt is lehet eltérés annak függvényében, hogy mire használod), pl hogy valami beruházás lesz vagy költség, etc. Ahogy írtam, ezeket egyedileg mérlegeljük minden esetben.

És akkor ez még csak az adatrögzítős része volt, de az igazi könyvelés nem ez. Gazdasági döntések, tanácsok. Figyelembe véve a válallalkozást, a vállalkozót, a piacot, a földrajzi dolgokat, szezonalitást, stb. Rengeteg dolog van.

Én nem vagyok ellene a digitalizációnak, nagyban megkönnyíti a munkánkat, ez tény. Imádom az importokat, a banki könyvelő szoftvert, stb. De ezek segítségek csak és nem tudja kiváltani a munkánkat.

2022. jan. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a konkrét példákat, 5-ös!
2022. jan. 10. 21:55
 7/15 anonim ***** válasza:
Ohh, reggelig tudnék példákat írni :D
2022. jan. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
És kedved is van hozzá? :D Akkor írj, légyszi, itt is, hogy lássa más is, de a privátnak is örülök =))
2022. jan. 10. 23:23
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az igazi könyvelőket fogják kiváltani, hanem az ilyen “havi 5ezerért könyvelek katás vállalkozóknak típusúakat”.


Amúgy a “gépeket” is lehet újraprogramozni, ezek a jogszabályi változások csak apróságok módosítása a kódban. Ráadásul megyegeg azért az egységesítés ezen a területen is, ami jó alap a szoftveres megoldásokhoz. Szóval eltűnni nem fog, de szerintem átalakul és kevesebb kell majd.


De ettől még megéri tanulni.

2022. jan. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Így van, nem a könyvelést, hanem az adatrögzítést váltja ki a digitalizáció. Ami nem is baj. Az adatrögzítés részét sosem szerettem. Így, hogy egyre több digitálisan rendelkezésre álló adat van, jóval több időm marad az igazi könyvelésre.
2022. jan. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!