Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehetséges felgyorsítani ezt...

Lehetséges felgyorsítani ezt az ügyintézést valahogy?

Figyelt kérdés

A történet: 2021 tavaszán eladtam a forgalomból kivont autóm. A szerződést bevittem a kormányablakhoz (illetve biztosítónak is elküldtem emailben).

Nemrég (április vége) kaptam egy levelet ügyfélkapun, miszerint súlyadó fizetési kötelezettségem van az autó után - mert a nav rendszere szerint az én nevemen van.

Kb ugyanebben az időben kaptam egy levelet az önkormányzattól, ahol a vevő lakik, miszerint az autót kivonták a forgalomból, mert a vásárló nem jelentette be még 21 tavaszán.

Navnak e-papiron írtam, hogy eladtam az autót, illetve elküldtem a szerződést is. Mindez holnap lesz két hete, semmi reakciót, választ nem kaptam tőlük sehol. Viszont ugye van egy 5250 ft-os súlyadó kötelezettségem - ennek az első felének a határideje március 31 volt (tehát a kötelezettség megállapítása előtti időpont).

Nem tudom, hogy most ketyeg-e ez az első részlet.

Tudom, most van a csúcsidő adózas szempontjából, de esetleg valaki nem tudja, hogy lehetne felgyorsítani ezt az egészet?

Illetve valakinek van ötlete arról, hogy a nav hogy nem látja az általam bejelentett (és kormányablak által elküldött) adásvételit?



2022. máj. 22. 18:12
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok, ha esetleg valakit érdekel, egy quick update:

-ugye még hetekkel ezelőtt, a probléma felfedezésekor írtam a nav-nak e-papíron. Ott, akkor elküldtem az adásvételit.

Azóta csak kormányablakkal beszéltünk (ismerettségi alapon, nem hivatalos úton), de nem igazán kaptam hasznos felvilágosítást.

Csütörtökön viszont írt a nav, miszerint a határozatot visszavonják. Elvileg minden benne van a rendszerben, csak határozat megírásakor nem látták/jártak utána.

Köszönöm mindenki válaszát és segítségét még egyszer!

2022. máj. 28. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!