Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit vezetnél be a kata helyett?

Mit vezetnél be a kata helyett?

Figyelt kérdés
Többször előjön, most is piszkálják a témát, hogy a kata jelenlegi formájában igazságtalan, fenntarthatatlan. Ne menjünk bele, hogy társas vállalkozóként ezzel egyetértek-e azzal, hogy 1 milliót kiveszel 50 ezer Ft adó mellett, vagy sem, de kíváncsi vagyok, ki, mit vezetne be a kata helyett, hogyan alakítaná át, hogy lehetne átalakítani, hogy igazságos is legyen, a színlelt munkavállalást se támogassa?

2022. máj. 26. 08:19
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Felemelném a költséget ÉS a keretet is.

Párom katás vállalkozó, mivel a munkához kell eszközt vennie és azt eladni az ügyfélnek, iszonyat hamar eléri a keretösszeget a bevétel, de annak csak kis része haszon neki.

Jó lenne megoldani hogy a haszon után adózz, mert ez így elég nagy szívás.

2022. máj. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
64%

Én azt gondolom, hogy a vállalkozóként szerzett bevételnek igenis konvergálnia kellene az alkalmazottként foglalkoztatott bérek adóvonzatai felé.


Nem arról van szó, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene, hanem arról, hogy egy br. 600ezres bér összköltséhe 678ezer forint, amiből a munkavállaló 399 ezer forintot lát.


Ez szembeállítva azzal, hogy egy kata vállalkozó 1 milliót kiszedhet 50 ft-ért, az egy kicsit drámai. És nem, erre nem az a válasz, hogy legyen ő is katás, ezt a bevételt az átlag dolgozókon bevasalják, a katásokon pedig nem.


Ugyanazt az egészségügyi szolgáltatást veszitek igénybe mint én, de nekem csak a tb-m 111.000 ezer havonta. Miért?

2022. máj. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
11%

#12

"egy kata vállalkozó 1 milliót kiszedhet 50 ft-ért"

Én alkalmazott vagyok, nekem nem kell fizetnem bérleti díjat, rezsit, biztosítást, riasztót, felszerelést, eszközbeszerzést, illetékeket, bármiféle költséget.

A vállalkozónak kell.

2022. máj. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
89%
#13, van olyan vállalkozási forma, ahol ezt mindket elszámolhatja! Emlékezzünk vissza, hogy a KATA elsősorban olyan vállalkozóknak ajánlott, akiknek kevés az ilyenfajta kiadásuk. Pl. egy programozó, akinek az összes tőkéje egy laptop, és homeoffice-ban programozgat, számlázgat. Sok ilyen van, mérnökök, kutatók, IT-sok, tolmácsok, fordítók, korrepetítorok, tanácsadók, és sorolhatnám.
2022. máj. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
mindet*
2022. máj. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
29%

13: örülök hogy véded őket de a katas vállalkozó veszi számla nélkül a cuccokat személy autóval megy mert megteheti, meg az áram is fele annyi magánszemélynek mint cegnek. Azt adót se kell fizetnie szinte semmit.


Nincs ezzel baj, de nem tartom arányosnak.

2022. máj. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
72%
Pontosan ezért egyszerűsített, szóval ha van ennyi kiadás, amit felsoroltál, az válasszon másik vállalkozási formát, bt-t, kft-t, adózzon, számolja el, és a kivét legyen az övé. Ne keverjük a szezont a fazonnal, a KATA nem mindenkinek van kitalálva, éppen ezért amikor a válaszomat megfogalmaztam, nem egy építőipari szakmunkásra gondolok, akinek a BOBCAT-je 25 millió volt.
2022. máj. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
55%

#14

Egyrészt őket pont most szeretnék majd kizárni.

Másrészt valamiért a könyvelő ajánlotta a kata-t, nem a kisujjunkból szedtük. ¯\_(ツ)_/¯

Van a családban kft is, ott se sokkal jobb a helyzet, ott is sok kiadás van.

2022. máj. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

17: de erre is, bobcat Kft néven üzemanyag Kft néven kootsegelve és a katas dolgozik vele.


Legális csalás, megfoghatatlan, aki meg becsülettel csinálja dupla adó.

2022. máj. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Ne érts félre, én főállás mellett katázom. Magam ellen is beszélek, amikor ezeket a sorokat írom, de mivel mind a két cipőben benne vagyok, pontosan látom, hogy ez az egész mennyire irreális.
2022. máj. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!