Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit vezetnél be a kata helyett?

Mit vezetnél be a kata helyett?

Figyelt kérdés
Többször előjön, most is piszkálják a témát, hogy a kata jelenlegi formájában igazságtalan, fenntarthatatlan. Ne menjünk bele, hogy társas vállalkozóként ezzel egyetértek-e azzal, hogy 1 milliót kiveszel 50 ezer Ft adó mellett, vagy sem, de kíváncsi vagyok, ki, mit vezetne be a kata helyett, hogyan alakítaná át, hogy lehetne átalakítani, hogy igazságos is legyen, a színlelt munkavállalást se támogassa?

2022. máj. 26. 08:19
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
28%

"Ugyanazt az egészségügyi szolgáltatást veszitek igénybe mint én, de nekem csak a tb-m 111.000 ezer havonta. Miért?"


Azért mert nekem pl minimális lesz a nyugdíjjárulékom, nincs fizetett szabadságom, magamnak kell fizetnem olyan képzéseket amiket másnak pl a cég áll, valamint a vállalkozásom működtetéséhez szükséges eszközök beszerzésével valószínűleg jóval több áfát fizetek mint te.


"Én azt gondolom, hogy a vállalkozóként szerzett bevételnek igenis konvergálnia kellene az alkalmazottként foglalkoztatott bérek adóvonzatai felé."


Úgy látom továbbra sem sikerül megérteni azt, hogy nem a katások egymilliója az igazságtalan hanem a politikai felsővezetés ellopott ezermilliárdjai. Ha ennyire kedvezőnek tartod a katát akkor pedig legyél te is az, ne menjünk már vissza ebbe a jó kis kommunista szellembe hogy ha másnak jobbnak tűnik akkor vegyük el tőle. Ki gátol a vállalkozásban?


És ezt úgy mondom, hogy a bújtatott foglalkoztatás felszámolásával természetesen egyetértek.

2022. máj. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
0%

Értelmezz szöveget, írtam már, hogy katázom is főállás mellett.


Nem csak nyugdíjjárulék van abban a TB-ben kisanyám, de emellett is van nyugdíjmegtakarításom, na mindegy.


Látom, nem akarod érteni. Senki nem beszélt a politikai felsővezetés ellopott milliárdjaitól. Azok akkor is ennyik lennének, ha a hata 10 forint lenne, meg akkor is ha 100.000. Nem erről szól a topik.

2022. máj. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
64%

"katázom is főállás mellett."


Tehát


1) a biztonságos főállás mellett katázva szeretnéd szankcionálni a teljes állású katásokat úgy hogy te nem vagy kiszolgáltatva ezeknek a változásoknak (nagyon korrekt hozzállás)


2) ha annyira jó bulinak tartod a katát amivel rengeteget lehet keresni, miért is van főállásod?


A politikusok ezermilliárdjaival pedig a arra torz gondolkodásra szeretném felhívni a figyelmet ami ebben a beszélgetésben is megjelenik - nevezetesen hogy miközben az ország jövőjét és a legnagyobb pénzeket fent lopják el, addig sok magyar a másikra acsarkodik és turkál a zsebében ha az egy kicsit többet is keres nála. Megsúgom, ha a kata keretet lecsökkentik akkor neked jobb semmiképp nem lesz, csak rosszabb, mert vagy nem lesz vállalkozó, vagy drágább lesz, az innen kivitt pénz szingifikáns része pedig a haverok zsebében landol az államháztartás helyett. Amíg a fejétől bűzlik a hal hiába van szétadóztatva a lakosság, pont annyi fog eltűnni hogy ne legyen látszatja.

2022. máj. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

A kata egy szar :)


Oszinten szolva romaniaban tudsz ceget alapitani eves 100000 euroig 9 szazalek adot kell ra fizess.


Tudod mi ennek a magyar alternativaja? A kata 27 szazalekos adoteherrel.


Egyszerűen magyarorszagon nincs jo mod arra hogy szolgaltatast nyujts mas orszagba anelkul hogy ne kene legalabb 25 szazalek adot fizess ra...


Az en esetemben pld, havi kozel 3 milliot szamlazok amerikai cegnek, 0 kiadasom van, es NINCS olyan megoldas hogy ne kene a 700-800.000-et adozzak havonta. Mar tenyleg azon gondolkodok hogy egy szekhelyszolgaltot megkerek romaniaban es szepen ottani ceggel fogom ugyanezt csinalni. Havi 400-500 forint lenne a kulonbseg az adoba. Van akik ennyit nem keresnek meg....

2022. máj. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
80%

Nem szankcionálni szeretném a főállású katásokat, rengeteget támogatok, fodrászokat, kozmetikusokat, kisiparosokat, kezdő vállalkozókat, fotósokat, abszolút semmi problémám ezzel.


Azzal van a problémám, amikor a hányattatott sorsú főállású katás félfekete vállalkozó rámcsapja a telefont, mert kicsi neki a 10 nm-es erkély, azért nem hajol le hogy leburkolja napi 100ezerért. Nem térköveznek le egy járdát, mert az kis munka, van nagyobb. A villanyszerelő meg 2 órás munkára, 5ezres anyagköltségre, 2 utcával arrébbról ideautókázva elkér 140ezret, hogy egy darab kábelt kicseréljen a falon kívül, mindezt garancia és papír nélkül, kisadózóként, de számla nélkül, miközben én doktori fokozattal dolgozom, baromira nagy felelősséget vállalva napi 15 órát, és a főállás+kata kombival 9 év egyetem után tulajdonképpen rohadtsokat adózom, de még mindig nem keresek annyit mint a félfekete hányattatott okj-s villanyszerelő, akinek nekem kellett elmondanom nőként, hogy mire jó az a fi relé.


Ha erre az a válaszod, hogy legyek én is félfekete katás okj-s villanyszerelő, akkor nem folytatom a beszélgetést. Rettenetes túlkapás, kontákínálat jött létre, a kata annyi baromnak adott létjogosultságot, amit összeszámolni nem lehet, rettenetesen káros lett. Nagyjából 2 perc alatt vállalkozó lehet az ember, a felelősségrevonhatóság pedig nulla, a bukás veszélye kicsi, súlytalan hebrencskedés.


Minden tiszteletem a kivételnek, mely tábort vélhetően te is erősíted. Kevesen vagytok.

2022. máj. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
95%

Nyereségadót.

Ahogy a multiknál, kkv-nál is.


Nem ezer-féle adó kell, meg adókedvezmény a haveroknak, hanem nyereségadó.

2022. máj. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó teljesen egyetértek veled és ezen emberek gyakorlatilag piaci monopolhelyzetét ugyanúgy aggályosnak tartom, de én nem a katában látom a problémát. Ezek az emberek ugyanúgy csaltak és fusiztak amikor EVA volt, ugyanúgy csaltak és fusiztak amikor szocializmus volt, ezt csinálják a kata alatt és bármi más jön ott is ezt fogják. Nem az adónem a felelős ezért hanem a nem megfelelő szakmai és pénzügyi ellenőrzés de erre nem a kata szétverése és szigorítása a megoldás. Szolgáltatóként a kata bevezetésén kívül kb az összes fideszes intézkedést ugyanazt az eredményt hozta: aki betartja a törvényeket megszívja, a csalók meg ugyanolyan jól elvannak. Ebbe a hullámba az eddigi infók alapján szépen illik majd a kata leépítése is.
2022. máj. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
27: 25-nek írtam.
2022. máj. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

"Nem ezer-féle adó kell, meg adókedvezmény a haveroknak, hanem nyereségadó."


Ezzel egy gond van. A nyereséghez vezetni kell a bevételt meg a kiadást is.

Fene akar számlákat gyűjtögetni. Meg persze a feketézést is támogatod ezzel, hogy valaki kamu számlákat szerezzen, hogy így legyen kisebb a nyeresége.


Bizonyos bevételig sokkal kényelmesebb, ha bevétel és nem profit arányos az adózás.

Akinek meg sok a kiadása a bevétel mellett, az válasszon más adóformát.

2022. máj. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Már évek óta bent van az átalányadózas, eddig is több előnye volt mint a katának.

Január 1től meg méginkább.

Indulóknak eleve fontos látni a valós teljesítményt, ami csak tétekes költségelszámolással reális.


Erre a kata, vagy átalányadó eddig sem volt megfelelő.

2022. máj. 27. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!