Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tb ( egészségügyi járulék)...

Tb ( egészségügyi járulék) fizetése?

Figyelt kérdés

Július 19-én járt le az álláskeresésim, így ha jól számoltam, akkor szeptember 2-ig van még biztosítva a Tb-m, utána magamnak kell fizetni.

Ez most jelenleg hogy működik? Utoljára 4 évvel ezelőtt voltam ilyen helyzetben, akkor személyesen kellett a NAV- hoz bemenni. Most is így van, vagy lehet már online intézni?

Amennyiben találok munkát, azt jeleznem kell feléjük majd, vagy automatikusan megszüntetik a fizetési kötelezettséget?


2022. aug. 8. 05:19
 1/1 anonim ***** válasza:
93%

Az álláskeresési lejárta után annyi ideig van még "passzív" időszakod (nem kell járulékot fizetni), ahány napig kaptad az álláskeresésit, de maximum 45 napig. Tehát ha a maximális 90 napig kaptad, akkor 45 napig. Ha 32 napig kaptad, akkor 32 napig, nem tovább.


2020. július 01-je óta nem kell sehova menned, semmit kitölteni, a NAV megkeres írásban, amint fizetési kötelezettséged keletkezik. Akkor is tájékoztat írásban arról, amikor munkaviszonyt létesítesz, hogy "leállították" a fizetési kötelezettséged a továbbiakban.

2022. aug. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!