Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kaptam egy elektronikus...

Kaptam egy elektronikus levelet róla, hogy nem nyújtottam be adóbevallást 2021-re, most azzal mit kezdjek?

Figyelt kérdés

A rendelkezésünkre álló munkáltatói és kifizetői adatszolgáltatások adatai azonban arra engednek

következtetni, hogy elkerülhették a figyelmét olyan adóköteles jövedelmek, amelyekről bevallást kell

adni.

Az adó bevallásához, illetve az esetleges kedvezmények érvényesítéséhez, kérjük, vizsgálja felül előző

évi jövedelmeiről szóló igazolásait, jövedelemszerzésre vonatkozó egyéb bizonylatait, és ha szükséges,

pótolja személyijövedelemadó-bevallását a 21SZJA jelű nyomtatványon!



Ezeket nem tudom mi van, mert dolgoztam ugyan de én ezzel nem foglalkoztam. most mi van?


2022. okt. 27. 17:25
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
tervezetemen 0 forint volt egyébként, amit a nav kiküldött.
2022. okt. 27. 17:26
 2/22 anonim ***** válasza:
58%

Ha volt munkából származó jövedelmed akkor kell adót fizetned.

Kérd meg a NAV-ot, hogy készítse el a bevallást neked, mert te nem tudod.


Fognak segíteni.

2022. okt. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
hogy kérjem meg?
2022. okt. 27. 17:33
 4/22 A kérdező kommentje:
8órás bejelentéses munkám volt, fizették a tb-t meg néha kaptam bérpapírt is, de azon a teljes összeg szerepelt, nem tudom most arról mit valljak be
2022. okt. 27. 17:36
 5/22 krwkco ***** válasza:

"meg néha kaptam bérpapírt is"

A munkáltatónak januárban ki kellett volna küldenie egy adóigazolást. Amiben szerepel a teljes bruttó jövedelmed és a nevedben befizetett SZJA (személyi jövedelemadó). Ebben még az is benne szokott lenni, hogy melyik számot melyik rovatba kell írni az adóbevallásban.

Ennek alapján kellene kitöltened a 2021-es adóbevallást.

2022. okt. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
mikor elment az előző cég kaptam ilyen papírokat
2022. okt. 27. 17:48
 7/22 krwkco ***** válasza:

#6

?

2022. okt. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
valami adóalapos papírokat de én ehhez nem értek
2022. okt. 27. 18:09
 9/22 krwkco ***** válasza:

Akkor be kellene menned egy NAV kirendeltségre, magaddal vinned az összes 2021-es adóösszefoglalót (ha több helyen dolgoztál) és megkérned őket, hogy segítsenek kitölteni az adóbevallásodat.


"de én ehhez nem értek"

Minden felnőtt állampolgárnak értenie kell az adóbevalláshoz, mert annak a beadása kötelező. Vagy segítséget kérnie olyantól, aki ért hozzá.

2022. okt. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

én elküldtem úgy, ahogy év elején kitöltötték nekem (üresen)

tb-m volt csak igazából fizetve sztem.

2022. okt. 27. 19:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!