Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kaptam egy elektronikus...

Kaptam egy elektronikus levelet róla, hogy nem nyújtottam be adóbevallást 2021-re, most azzal mit kezdjek?

Figyelt kérdés

A rendelkezésünkre álló munkáltatói és kifizetői adatszolgáltatások adatai azonban arra engednek

következtetni, hogy elkerülhették a figyelmét olyan adóköteles jövedelmek, amelyekről bevallást kell

adni.

Az adó bevallásához, illetve az esetleges kedvezmények érvényesítéséhez, kérjük, vizsgálja felül előző

évi jövedelmeiről szóló igazolásait, jövedelemszerzésre vonatkozó egyéb bizonylatait, és ha szükséges,

pótolja személyijövedelemadó-bevallását a 21SZJA jelű nyomtatványon!



Ezeket nem tudom mi van, mert dolgoztam ugyan de én ezzel nem foglalkoztam. most mi van?


2022. okt. 27. 17:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Akkor a postai azonosítót is vidd magaddal!
2022. okt. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

"én elküldtem úgy, ahogy év elején kitöltötték nekem (üresen)"


Valószínűleg ez volt a bibi.

Szereztél jövedelmet, de "üresen" nyújtottad be a bevallást.


Ha nem nyújtottál volna be bevallást, akkor valószínűleg a NAV által készített tervezettel most rendben lennél, mert ők a saját adatbázisukból készítették volna azt el.


Te viszont benyújtottál egy saját magad által készített bevallást, ami nem egyezik azzal, amit ők csináltak volna Neked.

Erre hívták fel a figyelmed, és még rendesek, hogy engedik, önellenőrzés keretén belül helyesbítsd a magad által benyújtott bevallást, javítsd azt mindenféle következmények (bírság) nélkül.


Tedd meg! Ha nem értesz hozzá, vidd el olyannak, aki ért hozzá. Vidd el azt, amit benyújtottál bevallást (önellenőrzéshez mindig kell), valamint a munkáltatók által kiadott különböző igazolásokat is. Aki ért hozzá, tudni fogja, hogy mit kezdjen velük.


Ha nem nyújtottál be egyáltalán bevallást (de Te írtad, hogy igen, de üresen), akkor viszont a NAV tervezet vált végleges bevallássá. Viszont a leírásod alapján olyan, mintha egyáltalán nem nyújtottál volna be bevallást.


Most akkor valójában mi történt? Adtál be bevallást vagy sem? Ha igen, tudod igazolni, hogy benyújtottad?


A "TB"-d ebben az ügyben nem érdekes...

2022. okt. 28. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

"Ha nem nyújtottál volna be bevallást, akkor valószínűleg a NAV által készített tervezettel most rendben lennél, mert ők a saját adatbázisukból készítették volna azt el."


nem érted. az ő tervezetük volt a full üres, 0 forintos jövedelmes dolog, viszont azt nem nyomtam meg nála, hogy "megfelel" vagyis nem hitelesítettem, mert főnököm azt mondta ne foglalkozzak vele én meg úgy voltam vele, hogy majd úgyis az ügyfélkapu automatikusan elfogadja, ha jó.

Végül valszeg nem fogadta el.

most pedig kitöltöttem ugyanúgy, ahogy akkor a NAV megcsinálta, tehát üresen.

most elfogadta a rendszer és nem kaptam azóta se semmit. valószínűleg mivel alkalmi munkán voltam nem is volt papíron jövedelmem, csak tb...

2022. okt. 28. 18:39
 14/22 anonim ***** válasza:

"nem érted."


Hogy érteném, ha nem írsz egyértelműen? A "benyújtottam/beküldtem" az nekem annyit jelent, hogy készítettél egy saját bevallást.


Ha azt írtad volna, hogy a NAV "nullás" tervezetet elfogadtam, vagy nem csináltam vele semmit, akkor azt értem alatta, amit kell.


Elég hozzá, ha egyértelműen, és helyesen fogalmazol...


"most pedig kitöltöttem ugyanúgy, ahogy akkor a NAV megcsinálta, tehát üresen."

Csak jelzem, hogy abban az esetben, ha valakinek nincs adóköteles, vagy bevallásköteles jövedelme, akkor nem is kell adóbevallást benyújtania.


Nem tudom, hogy valójában mi lehetett a bibi, de egyáltalán nem biztos, hogy az, amit leírtál. Ugyanis a NAV nem készít még tervezetet sem olyankor, ha nincs miről.


Alkalmi munka (egyszerűsített foglalkoztatás -> EFO) esetén van egy bizonyos éves keretösszeg, ami nem adóköteles. Ha az alatt volt az EFO-ból származó bevételed/jövedelmed, akkor nincs bevallási kötelezettséged, és a NAV sem készít tervezetet.


"A rendelkezésünkre álló munkáltatói és kifizetői adatszolgáltatások adatai azonban arra engednek következtetni, hogy elkerülhették a figyelmét olyan adóköteles jövedelmek, amelyekről bevallást kell adni"


Fentiek alapján a NAV is erre figyelmeztet. Nem volt ott valami más bevétel/jövedelem is az EFO-n kívül, ami valójában adóköteles lett volna?


Én azért járnék egy kört az ügyben...

2022. okt. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

3 hónapot dolgoztam így, lehet a keretösszeg alatt voltam,igazából nem tudom.

Nekem a NAV tényleg készített róla egy tervezetet, amin 0 ft volt csak elfelejtettem elfogadni. Megcsináltam ugyanúgy, aztán nem nagyon jeleztek vissza, hogy rossz lenne.

2022. okt. 31. 00:50
 16/22 anonim ***** válasza:

Ez így még mindig kevés.


Az EFO-ról a foglalkoztató állított ki igazolást. Azon rajta kell lennie, hogy hány napot dolgoztál EFO-sként és arra mennyi bért kaptál.

Ha több különböző helyen dolgoztál így, akkor mindegyik helyről kellett, hogy kapjál ilyen igazolást.

Elő kellene azt (azokat) vadásznod.


"Nekem a NAV tényleg készített róla egy tervezetet, amin 0 ft volt csak"

Mi volt rajta nulla? Melyik részén volt nulla? Vége? Eleje? Közepe? Pótlapok? Mi volt nulla. :)

A bevallásokat le lehet tölteni a NAV rendszeréből ügyfélkapun keresztül. Azt is, amit a NAV készített tervezetként, és mivel nem hagytad jóvá, nem tettél vele kapcsolatban semmit, május 20-án a végleges bevallásod lett. Azt is jó lenne látni, mert így elindulni elég nehéz.


Mintha tűt keresnék a szénakazalban...

2022. nov. 1. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 krwkco ***** válasza:

"Nekem a NAV tényleg készített róla egy tervezetet, amin 0 ft volt csak elfelejtettem elfogadni."

Ha a tervezetenél nem nyomsz rá az "elfogadom" gombra, és nem adsz be papír alapon másikat, akkor május 20-án automatikusan elfogadottá=a Te általad jóváhagyott bevallássá válik.


"Megcsináltam ugyanúgy..."

Beküldtél egy papír alapú bevallást május 20 után? Amit ugyanúgy töltöttél ki, mint ami a tervezetben volt?


Akkor 2 lehetőségnek volna értelme:

- volt adóköteles jövedelmed, amiről a NAV csak május 20 után szerzett tudomást VAGY

- az utólag beküldött papír alapú bevallást a NAV úgy értelmezte, mintha korrigálni szeretted volna az automatikusan érvényessé vált bevallásodat, csak rosszul töltötted ki, mert nem változtattál semmit.

Mindkét esetben jó lenne bemenni egy NAV kirendeltségre vagy telefonon érdeklődni.

2022. nov. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Semmiféle papírt nem küldtem csak ügyfélkapun rányomtam hogy ok. Amúgy a jövedelmem volt rajta nulla és ugyanúgy nullát írtam be most is. Amúgy a f* tudja.
2022. nov. 1. 09:50
 19/22 krwkco ***** válasza:

Szerintem valami baj van. Főleg nem a bevallással, hanem veled.

"Nekem a NAV tényleg készített róla egy tervezetet, amin 0 ft volt csak elfelejtettem elfogadni."

"Semmiféle papírt nem küldtem csak ügyfélkapun rányomtam hogy ok."

"és ugyanúgy nullát írtam be most is." Hova, ha nem küldtél be semmit?

De ne válaszolj, mert túl zavarosan adod elő a dolgokat ahhoz, hogy itt segítséget kapjál. Add elő szóban egy kirendeltségen, ott majd kibogozzák, hogy mit akarsz mondani.

2022. nov. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"De ne válaszolj, mert túl zavarosan adod elő a dolgokat ahhoz, hogy itt segítséget kapjál. Add elő szóban egy kirendeltségen, ott majd kibogozzák, hogy mit akarsz mondani."


Én is ezen a véleményen vagyok...


Gondolj bele krwkco, hogy mennyi ilyen ügyfele lehet a NAV-nak: ->

- "Kaptam valamit, valahonnan, valami le volt írva benne, hogy valamit be kéne fizetnem, pedig a mobiltelefon számlámat, valamint a fűtés számlámat már tegnap befizettem, nem értem, hogy miért keres emiatt a NAV. Nem látják, hogy befizettem?" :) :D

2022. nov. 2. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!