Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha valaki alkalmi munkát...

Ha valaki alkalmi munkát végez (napi bejelentővel) de még nincs felvéve, és munkanélküli központban regisztrálva van eltartottnak minősül vagy sem?

Figyelt kérdés
2022. okt. 27. 20:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem, mivel maga után kell fizesse a járulékokat.
2022. okt. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkor nem eltartott?
2022. okt. 27. 22:29
 3/14 A kérdező kommentje:
értem hogy maga után kell fizesse, de munkanélküliként van regisztrálva és csak alkalmi munkái vannak
2022. okt. 27. 23:05
 4/14 anonim ***** válasza:

"eltartottnak minősül vagy sem"


Milyen szempontból?


Eltartottak általában a kiskorúak, akiknek nincs még saját bevételük/jövedelmük. Azon kívül azok a nagykorúak is, akik nappali rendszerű képzésben részesülnek és nem dolgoznak mellette. Mást nem igen tekintünk eltartottnak.


De még mindig nem tudjuk, hogy milyen szempontból tetted fel a kérdésed...

2022. okt. 28. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#4 ösztöndíj pályázat szempontjából

Olyat is olvastam hogy akinek nincs saját keresete és nem kiskorú is eltartottnak minősül

Testvérem jelenleg palyakezdo munkanelkuli

Nem kap onnan pénzt mert még nem dolgozott annyit h legyen neki 1 éves munkaviszonya és munkát keres

2022. okt. 28. 07:02
 6/14 anonim ***** válasza:

Nézz utána, hogy az adott ösztöndíj pályázatnak milyen feltételei vannak. Ha ki kell tölteni vele kapcsolatban bármilyen nyomtatványt, akkor ott meg van jelölve, hogy például "eltartott" alatt kit kell érteni.


Bármilyen pályázathoz különböző feltételeket szabhatnak.

Mondhatják azt is például, hogy kortól függetlenül mindenki eltartottnak számít, aki a háztartásodban él, és nem rendelkezik önálló keresettel.

2022. okt. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#6

nincs megjelölve h ők kire /mire gondolnak ezalatt csak van egy ilyen rublika ahova be kell írni az eltartottak számát

2022. okt. 28. 23:11
 8/14 anonim ***** válasza:

Azt erősen kétlem, hogy nincs útmutató. Ha más nem, akkor társul hozzá egy jogszabály, amely ezt tartalmazza.


Kezdjük az elején.

Kivel kapcsolatban lesz kitöltve az ösztöndíj pályázat? Te pályázol, vagy a testvéred?

Ha Te, akkor a testvéredet eltartod, mert mondjuk árvák vagytok?


Írd már meg egyértelműen légy szíves, mert nem áll össze a kép, hogy "ki kivel" van.

2022. okt. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Én vagyok a pályázó

Édesanyámmal és testvéremmel élek

Édesapánk elhunyt.

Van egy olyan kitöltendő rész hogy "A pályázóval egy háztartásban élő eltartottak száma " ide lennék kíváncsi hogy a testvérem is eltartottnak minősül e (nem az én részemről, hanem szülő az eltartó) annak függvényében, hogy ő 18 év feletti (ahogy én is) de ő jelenleg munkanélküli központban regisztált. Jelenleg nincs fix állása, hanem egy 6 órás munkát végez azokra a napokra bejelentve, amikor megy dolgozni. Nem próbaidőnek van nevezve, hanem egyszerűsített , alkalmi munkának.

2022. okt. 30. 11:04
 10/14 anonim ***** válasza:

Na így már érthető. :)


Mivel Te vagy a pályázó, és a testvéred nem a gyereked, így nem vagy köteles őt alapból eltartani. Még akkor sem, ha nem lenne 18 év feletti.


A nyomtatvány arra kíváncsi, hogy a pályázónak van-e olyan, a háztartásában élője, akit eltart. Tehát, akit Neked kellene eltartanod. Ilyen tipikusan az ember gyermeke.


Ha Anyukádnak kellene kitöltenie, akkor nyilván feltüntetné ennél a résznél azokat a gyermekeit, akik nem rendelkeznek saját jövedelemmel.


"A pályázóval egy háztartásban élő eltartottak száma " Nálad ilyen nincs. Az Anyukád, a testvéred a Te oldaladról nem az eltartottaid. Ők csak Veled egy háztartásban élő rokonaid, nem pedig eltartottak.

2022. okt. 31. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!