Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a következménye annak, ha...

Mi a következménye annak, ha valaki munkanélküli (nem biztosított) és nem fizeti a TB-t annak ellenére sem hogy a NAV felszólító levelet küldött a tartozásról azon túl, hogy nem veheti igénybe térítésmentesen az ellátást?

Figyelt kérdés
(A NAV oldalán is csak annyi infó van hogy megszűnik a TAJ és nem vehet igénybe térítésmentesen ellátást) Lehet komoly következménye, vagy csak "ijesztegetés". Ha magánorvoshoz jár az ember akkor minek fizesse?

2022. nov. 4. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Utólag, visszamenőleg is behajtják.
2022. nov. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

A NAV végrehajtási eljárást indít ellened a tartozás behajtása érdekében. Ha Neked megér egy tortúrát ez az egész, akkor csináld. Legalább személyesen kimegy hozzád a NAV végrehajtója és beszélgethetsz vele, hogy mi a Tied az ingóságok közül és mi nem. :)


Helyette inkább kérvényezd a járási hivatalnál a rászorultság megállapítását. Ha megállapítják, akkor onnantól nem kell fizetned a fenti járulékot. Az addig felhalmozottat viszont nem törlik ez által.


"Ha magánorvoshoz jár az ember akkor minek fizesse?"

Én is oda járok, mégis fizetem évtizedek óta. Jelenleg havonta 17.120 forint megy a fizetésemből erre, tehát évente 205 ezer forintot benyomok azért, hogy kapjak, vagy más kapjon helyettem "ingyenes", szuper orvosi ellátást.

Volt, hogy orvos 12 évig nem látott (a háziorvos sem). Fogászatra mindig jártam, maszekon.


Most verjem a fejem a falba? Vagy inkább jobb lenne nem fizetni, hanem helyette a milliós csípőműtétet megfinanszírozni? El lehet gondolkodni.


Tudom, hogy sz@r az egészségügy, de nem ezért...

2022. nov. 5. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Behajtják rajtad, és 6 havi tartozás felhalmozódás után érvénytelenítik a TAJ-számodat is, és semmilyen módon se vehetsz igénybe ellátást, csak életmentő beavatkozást, és azt is kiszámlázzák utólag
2022. nov. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha érvénytelen a TAJ számod, akkor az életmentő beavatkozasokat is kiszámlázzák. Egy esetleges baleset során nem tudsz intézkedni, hogy márpedig neked saját orvosod van és nem kéred a sürgős beavatkozást.


Másrészt a közösséget is támogatod, mert ebből finanszírozzák mások életmentő műtéteit is ... már amennyire tudják.

2022. nov. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!