Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » El lehet magyarázni laikusnak...

El lehet magyarázni laikusnak hogy mi a különbség a mérlegképes könyvelő között s aközött aki nem mérlegképes?

Figyelt kérdés
2023. jan. 5. 09:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

A mérlegképes könyvelő az a végzettség neve, amivel valaki könyvelő lehet.

Aki nem mérlegképes könyvelő, az nem készítheti el és írhatja alá a cég éves beszámolóját.


Olyan lehet, hogy valaki könyvel egy könyvelőirodánál vagy egy cégnél mondjuk szállítószámlákat… de ő ez esetben nem a könyvelő, hanem annak egy adatrögzítő segédmunkása.

2023. jan. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
10 millió alatti cégeknek sajnos mérlegképes végzettség nélkül is elkészítheti és aláírhatja bárki a beszámolóját.
2023. jan. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nincs olyan hivatalosan hogy "sima" könyvelő, a mérlegképes könyvelő a végzettség, amit a köznyelvben gyakran csak könyvelőnek rövidítünk. Hasonlóan, mint ahogy a gépjármű-mechatronikai technikusra is rámondjuk hogy autószereő, pedig a végzettség hivatalos megnevezése nem az.
2023. jan. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Autószerelő sincs hivatalosan? Mindenki aki nem bütyköl hanem végzettséggel szerel az gépjármű-mechatronikai technikus?
2023. jan. 5. 12:38
 5/14 anonim ***** válasza:
Pontosan
2023. jan. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És ez mennyire új szakma? Úgy értem aki 40 éve volt autószerelő amikor a gepjarmupark lenyegeben Trabant Wartburg Zsiguli Skoda Kispolsky volt minimális elektronikával azt hogy hívták?
2023. jan. 5. 14:14
 7/14 anonim ***** válasza:

"mi a különbség a mérlegképes könyvelő között s aközött aki nem mérlegképes?"


A mérlegképes könyvelő a könyvelőhöz képest egy emelt szintet jelent. Mint a hegesztők között a minősített hegesztő, vagy szakmunkáknál a mesterképzés.

A 10 milliós árbevételt meghaladó vállalkozások beszámolóját mérlegképes könyvelő "írhatja" alá.

Tehát a könyvelő is elkészítheti (hiszen el kell tudnia készíteni), de felelősséget érte a mérlegképes könyvelő végzettséggel rendelkezőnek kell vállalnia, aki ráadásul regisztrálva van a minisztériumban.

A regisztrálás nem egy kötelező dolog, de miért ne tenné meg az a mérlegképes képzést elvégző könyvelő, aki megfelelő gyakorlatot szerzett belőle.

A regisztrálás által kötelező évente a továbbképzés (kreditpontgyűjtés). Ha nincs meg, akkor a minisztérium a regisztrációt törli, és máris nem "írhatja" alá egy 10 milliós árbevételt meghaladó társaság beszámolóját az adott könyvelő.


Tehát van:

- könyvelő (képesített könyvelő)

- mérlegképes könyvelő

- regisztrált mérlegképes könyvelő

más és más jogosultságokkal.

2023. jan. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
És a kötelező továbbképzés díját gondolom ő fizeti.
2023. jan. 6. 08:11
 9/14 anonim ***** válasza:
Változó. Én amikor alkalmazott voltam könyvelőirodában, akkor a cég állta nekem őket (még a kötelezőn felül is bőven). Nyilván most, hogy saját irodám van, így én fizetem magamnak. De éves szinten nézve ez elhanyagolható költség azért.
2023. jan. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Na igen amennyit egy konyvelo keres az de gondolom egy átlag luzar gyári munkás össze szarna magát az összeg hallatán
2023. jan. 6. 08:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!