Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » El lehet magyarázni laikusnak...

El lehet magyarázni laikusnak hogy mi a különbség a mérlegképes könyvelő között s aközött aki nem mérlegképes?

Figyelt kérdés
2023. jan. 5. 09:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
De egy átlag gyári munkásnak nem is kell ilyenre költeni. Nekem a továbbképzések és szakmai folyóiratok megállnak 200 alatt egy évben. Ez szerintem egy vállalható dolog, havi ~15 ezer környéke ha visszaosztom.
2023. jan. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Végül is ezt még egy gyári munkás is vállalatná havi 200 ből de az esetében ez akkor lenne jó ha nemcsak a pályán maradhatna ezért hanem fizetés emelkedés lenne miatta.
2023. jan. 6. 10:02
 13/14 anonim ***** válasza:

"És a kötelező továbbképzés díját gondolom ő fizeti."


Ez nálam is változó. Általában én fizettem, de voltak évek, amikor a munkáltatóm tartotta a képzést, mert jogosult rá, ezért "ingyen" volt a saját dolgozóknak. Nyilván ha nem nála vettem részt a kötelező továbbképzésen (mert az időpont nem felelt meg), akkor saját zsebből fizettem.


Nem egy egetrengető összeg, évi 20-30 ezerből eddig kijött.


"Na igen amennyit egy konyvelo keres az de gondolom egy átlag luzar gyári munkás össze szarna magát az összeg hallatán"

Ez semmi más, mint általánosítás.


Én könyvelő vagyok alkalmazásban és az SZJA bevallások készítése által elég sok dolgozói réteg bérével tisztában vagyok, ezért is mertem állítani, hogy igencsak általánosítasz.

2023. jan. 7. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Az csak jó ha a gyári munkást végre megbecsülik. Ha így haladunk akkor a végén a pedagógusok is sorra kerülhetnek.
2023. jan. 7. 06:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!