Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most én honnan tudjam hogy...

Most én honnan tudjam hogy kell - e fizetnem?

Figyelt kérdés

Azt fix hogy Kínából rendeltem 7.000 Ft értékben (benne van a szállítási díj is)


Reggel nézem a csomagnyomkövetőt és az alábbiakat írja:


23-01-17 05:00

Linehaul ügynök

Csomagfeladás a Transit Facility-ben, Csomagfeladás



23-01-17 04:00

Vámnyilatkozat kitöltve



Na most ott az van írva hogy vámnyilatkozat kitöltve. Na most én honnan tudjam hogy az illetékesek Kínában milyen vámnyilatkozatot tettek?


Konkrétan 2 pár LED indexet rendeltem Kínából kb: 6.000 forint értékben (előre kifizettem) a szállítási díjat is magában foglalja. Terhel még valami díj ha ideér? Honnan tudom ezt meg? Valaki aki jártas ebben?


A fruugo.hu oldalon rendeltem ha ez esetleg segítség.



2023. jan. 19. 06:47
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
Majd csak hétfőn értesítenek hogy ideért Pestre
2023. jan. 21. 09:21
 12/38 A kérdező kommentje:
? Vagy nem?
2023. jan. 21. 09:22
 13/38 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos hogy Kínából egyenesen Budapestre jön (mint azt korábban leírtam). De ha Budapestre érkezik ma, akkor is csak annyit fogsz látni, hogy már Budapesten van. Ezzel meg nem vagy sokkal beljebb, mert Magyarországon biztosan nem fog megkezdődni semmilyen adminisztrációja hétfőnél előbb.

Viszont mivel nem csak a te csomagod érkezik azzal a szállítmánnyal, hanem esélyes hogy vagy ezer másik is, amiket egyesével fognak majd vámolni, ezért legalább 1-2 nap, mire megnézik, döntenek róla.

Utána jön a nagy kérdés, hogy elérnek és értesítenek az eredményről, vagy továbbküldik a postának és kézbesítés kor értesül az róla, hogy mennyi a vám (mint azt már leírtam korábban).

2023. jan. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Okés köszi. Remélem nem telhel már semmi. Sokat fizettem érte kb 10 ezer ft
2023. jan. 21. 11:21
 15/38 anonim ***** válasza:

Az EUR/HUF árfolyamtól függően kb. 15-19 ezer forintig vám mentes a küldeményed.


Ez a vámkezelés általános tájékoztatója:

[link]


Ezek a Posta aktuális díjai:

[link]

2023. jan. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

Okés csak azt nem tudom ha vámot nem kérnek akkor áfát azt biztosan

Vagy azt se? Mert én már előre fizettem mindent postadijtol kezdve a termék árát

2023. jan. 21. 12:22
 17/38 A kérdező kommentje:

Új információ a csomagomról: Legutóbbi esemény -- 23-01-21 07:09 -- -- A vámkezelés befejeződött.


Elméletileg már itt van Magyarországon.

2023. jan. 21. 16:02
 18/38 anonim válasza:

Rendeltem enis onnan mar

Nyugi viszi majd a futár

2023. jan. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
Még nem jött meg
2023. jan. 23. 17:18
 20/38 anonim ***** válasza:

Ezt nem szükséges minden nap leírnod. Nem véletlenül írtam, hogy 3-5 nap eltelik majd azelőtt, hogy megkapod.


Elég ha majd akkor jelzed, hogy mi lett belőle, ha már kézhez kaptad. Ha jövő héten sem hallasz róla, akkor panaszkodj a postának. Addig csak várj türelemmel. Attól, hogy naponta nézegeted, még nem fog gyorsabban megjönni.

2023. jan. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!