Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nyugdíjbiztosítási adójóváírás...

Nyugdíjbiztosítási adójóváírás igénylése?

Figyelt kérdés
Tavaly kötöttem a postán nyugdíjbiztosítást. Évente 20% adójóváírás jár, amikor ezt megkötöttem, direkt rákérdeztem, hogy ezzel kell-e majd nekem foglalkozni vagy automatikus, azt mondták nem kell csinálnom semmit. Lehet hogy buta kérdés, de ehhez nem igazán értek. Szóval most kaptam tőlük egy díjigazolást adójóváírás igénybevételéhez. Akkor mégis kell vele foglalkoznom? Nekem a NAV szokta csinálni az adóbevallásomat, és még sosem kellett semmihez adójóváírást igénybe vennem, ezért nem vagyok képben ezzel most. Szólnom kell munkahelyen a bérszámfejtőnek? Vagy ehhez neki nincs köze? Segítsetek légyszi:)
2023. jan. 27. 20:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nav adóbevallásban benne lesz, ha valami gixer miatt mégsem vagy nem akarod megvárni a navos tervezetet, ott az igazolásod
2023. jan. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2023. jan. 28. 06:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!