Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az probléma ha nem a saját...

Az probléma ha nem a saját nevemre kérem a számlát?

Figyelt kérdés
A bolt egyesület címére akarja kiállítani a számlát. Abból lehet probléma, hogy a számlán az egyesület címe lesz, viszont én vásárolok, én fizetem ki és én is használom a terméket?

2023. ápr. 24. 15:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem lesz belőle gond.
2023. ápr. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. És erről az egyesület tudomást szerezhet akármilyen bevallásnál?
2023. ápr. 24. 15:56
 3/16 anonim ***** válasza:
Ja hogy az egyesület nem tudja hogy az ő nevükre vásárolsz? Abból lehet baj!! (Amúgy #-es vagyok). Igen tudomásukra fog jutni. Én azt hittem tudják hogy az ő nevükre vásárolsz.
2023. ápr. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
40%

Minden vállalkozás maga dönti el, hogy milyen költségeket nyújt be, von le, stb.

Tehát a vállalkozás nem kell hogy kötelezően elszámolja a számlát. Kivéve ha a cég bankártyájával, vagy ha a cég bankszámlájáról átutalással intézte.

2023. ápr. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
40%

Ismerek olyan egyesületet, akik megbeszélték egy pénztárossal, hogy ha a vásárló nem kér számlát, akkor állítsák ki az egyesület számára.

Nem hinném, hogy ez törvényes, de még nem buktak le.

2023. ápr. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Az egyesület, a nevére kiállított számlával igazolja, hogy a támogatásokat mire költötték, szerintem ennyi. Viszont erről a vásárlásról nem tud, mert nem az egyesület vonatkozásában vásárolok hanem magánrészre, viszont a bolt egyesület címére akarja kiállítani nem tudom miért
2023. ápr. 24. 16:25
 7/16 anonim ***** válasza:

# 4 Aha!

Nálunk minden kiállított számla megy fel a NAVhoz kötelezően,és ennek meg kéne jelenni a vásárló elszámolásában is.

Így kerek a történet..

Ha nem, megkérdezik miért?

Így lehetőség van feketén számla nélkül értékesíteni..

2023. ápr. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#7-hez

Nem is adhatok el semmit előzetes cégvezetői meghatalmazás nélkül.

2023. ápr. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Mert a vállalkozás eldöntheti hogy beállítja-e költségnek, vagy sem.

Valós költség, vagy sem, stb.

2023. ápr. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól veszem ki nem javasolt. És a boltnak miért nem mindegy kinek a részére állatja ki a számlát?
2023. ápr. 24. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!