Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az probléma ha nem a saját...

Az probléma ha nem a saját nevemre kérem a számlát?

Figyelt kérdés
A bolt egyesület címére akarja kiállítani a számlát. Abból lehet probléma, hogy a számlán az egyesület címe lesz, viszont én vásárolok, én fizetem ki és én is használom a terméket?

2023. ápr. 24. 15:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
60%

Azért hogy tiszta legyen.. céges adószámra kiállított számlákról van szó.

"És a boltnak miért nem mindegy kinek a részére állatja ki a számlát?"

Ez pénzmosásra is alkalmas.

Még vevő sem kell, csak írok akárkinek egy számlát. Igy lehet fekete pénzeket legalizálni.

2023. ápr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Egyesületről van szó. Viszont a bolt olyan termékeket forgalmaz amit egyesületek részére értékesít, viszont én magáncélra vásárolnék saját pénzből, és a bolt ajánlása szerint egyesület nevére, aki viszont nem fog tudni a vásárlásomról.
2023. ápr. 24. 19:14
 13/16 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, ez nem szabályos, ha te x névre kérsz számlát, köteles arra adni számlát.

Egyébként minden számla látható a nav rendszerében a kiállító és a vevő (jelen esetben az egyesület) számára.


Ráadásul, ha te egy egyesület nevére kapsz számlát, akkor nem tudsz garanciát v adott esetben elállást érvényesíteni. Pl természetes személy esetében akár 36 hónap is kehet a garancia, ugyanakkor jogi személynek pl ugyanott csak 12 hónap jár

2023. ápr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszi ezt jó tudni, mert ezért nem értem, miért nem mindegy a boltnak ki szerepel a számlán.
2023. ápr. 24. 19:43
 15/16 anonim ***** válasza:

Két oka lehet

1) csalnak a számlákkal (számlagyár)

2) vannak olyan termékek, amik csak adott körben értékesíthetőek, és ha másnak adják el megüthetik a bokájukat, de ez esetben ha a megengedett körön kívül értékesítik és számlát hamisítanak, az is csalás

2023. ápr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
40%
Leírta már valaki, hogy az egyesület valszeg megegyezett a bolttal némi jutalékért cserébe, hogy ha egy vevő nem kér számlát, akkor arról a vásárlásról az egyesület nevére írnak számlát. Az egyesület elszámolja költségként, a pénzt pedig valaki szépen zsebre teszi.
2023. ápr. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!