Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem soká betöltöm a 25....

Nem soká betöltöm a 25. életévem, és nem lesz SZJA mentességem?

Figyelt kérdés

Így bő 100 ezer forinttal több marad a zsebembe, viszont akkor ez kifog esni? Azért ez jelentős összeg, megvan a helye, vannak tartozásaim. Mit tudok csinálni? Másik munka?


Hatalmas szívás, hogy hozzászoksz egy összeghez, majd a semmiből elveszik. 100 ezer forinttal kevesebbet kapok, más fiatalabb meg ugyanazért a munkáért annyival többet kap, én meg annyival kevesebbet, és ugyanazt csináljuk. Nevetséges.


Egyszerűen nem fér a fejembe hogy lehet ekkora csapdát csinálni. Mert ez csak addig jó, amíg nem vagy 25. Aztán vége mindennek jön a szar élet.


2023. szept. 4. 15:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem, azt hitted, hogy te megállsz az öregedésben hivatalosan is 24 évesen? Mekkora ki*szás, de tényleg.
2023. szept. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
De mi az, hogy a semmiből elveszik? Amikor bevezették, már akkor egyértelmű volt, hogy csak 25 éves korig jár. Komolyan érthetetlen ez a felelőtlen gondolkozás, vagdalkozás.
2023. szept. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sokkal jobb lenne ha nem járna a 25 év alattiaknak SZJA kedvezmény így nem esnének ilyen csapdába...
2023. szept. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem ezt hogy lehet ilyen negatívan megélni. Örülj, hogy volt eddig, ingyen pénz. Vagy mi lenne a szakpolitikai javaslatod? Aki hangosan sír, annak örökké ne kelljen adót fizetni?


Csak idén eddig majdnem 3M volt az SZJA-m. Üdv a felnőttek között.

2023. szept. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem vettek el toled semmit, sot kaptal par evnyi elonyt ingyen, a csupasz s..gedre.. Te koltekeztel ki elore ugy hogy tudtad meddig er a takaro, es megis tulnyujtozkodtal rajta. Csak es kizarolag a te hibad ha emiatt felborul a kolsegvetesed.
2023. szept. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
75 ezerrel kapsz maximum kevesebbet, nem 100 ezerrel.
2023. szept. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
LoL
2023. szept. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ezt kb. 1,5 éve kapod, nem? Előtte is meg tudtál élni valahogy.
2023. szept. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"Nem soká betöltöm a 25. életévem, és nem lesz SZJA mentességem?"

Soha nem is volt SZJA MENTESSÉGED. SZJA KEDVEZMÉNYED volt. Az egy dolog, hogy nem kerestél annyit, hogy kimerítsd a keretet, így olyan, mintha mentesség lett volna.


"Így bő 100 ezer forinttal több marad a zsebembe"

Igazából csak maximum 74993 forint.


"viszont akkor ez kifog esni?"

Igen, ki fog esni.


"Azért ez jelentős összeg, megvan a helye, vannak tartozásaim."

Ez csak ebben az országban jelentős összeg, mert egyébként nem sok.


"Mit tudok csinálni? Másik munka?"

Igen, az például egy módszer, hogy jobban fizető munkát keresel.


"Hatalmas szívás, hogy hozzászoksz egy összeghez, majd a semmiből elveszik."

Nem elveszik, pont hogy eddig nem vették el, mostantól meg adózni kell. De okos ember számol ezzel és úgy készül, úgy vesz fel hitetl, stb.


"Egyszerűen nem fér a fejembe hogy lehet ekkora csapdát csinálni."

Ezt kérd számon a kedves kúrmányunktól! Remélem tavaly tavasszal a Fideszre szavaztál...


"Aztán vége mindennek jön a szar élet."

Üdv a való életben! Vagy azt vártad, hogy a két szép szemedért fogják osztani a pénzt életed végéig?

Képzeld, nekem a te korodban nem volt ilyen kedvezményem, mégis boldogultam. Megtanultam bánni a pénzzel és fejlesztettem magam, hogy többet keressek.

2023. szept. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért az elég proli dolog, hogy valaki azon nyíg, hogy eddig adókedvezményt kapott :D :D :D
2023. szept. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!