Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem soká betöltöm a 25....

Nem soká betöltöm a 25. életévem, és nem lesz SZJA mentességem?

Figyelt kérdés

Így bő 100 ezer forinttal több marad a zsebembe, viszont akkor ez kifog esni? Azért ez jelentős összeg, megvan a helye, vannak tartozásaim. Mit tudok csinálni? Másik munka?


Hatalmas szívás, hogy hozzászoksz egy összeghez, majd a semmiből elveszik. 100 ezer forinttal kevesebbet kapok, más fiatalabb meg ugyanazért a munkáért annyival többet kap, én meg annyival kevesebbet, és ugyanazt csináljuk. Nevetséges.


Egyszerűen nem fér a fejembe hogy lehet ekkora csapdát csinálni. Mert ez csak addig jó, amíg nem vagy 25. Aztán vége mindennek jön a szar élet.


2023. szept. 4. 15:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
86%
#11 De létezik. Pontosan ilyen egy átlag Fidesz szavazó.
2023. szept. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, mi lesz velem? Jövőre 16 éves lesz a gyerekem, és így elvész a 2 nap pótszabadság utána. 16 év alatt úgy megszoktam már, hogy van. Utána meg kijárja a sulit idővel, és azt a hatalmas összegű családi pótlékot sem fogom kapni utána, a családi kedvezményről már nem is beszélve.

Jaj, jaj, mi lesz velem ezek után?!?!?! :D :D :D


Megmondom: Megy az élet tovább...

2023. szept. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a való életbe csillagom!
2023. szept. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
85%
És mindezt a 25 éven felüli dolgozók adójából van fizetve.
2023. szept. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Kicsit vicces, hogy ennyire kiakadsz ezen. Nem volt ám mindig adómentesség, ha jól emlékszem, csak néhány éve van. Én is beleestem még, aztán utána ki. Ez van sajnos. Nem tudsz ellene mit csinálni, mert bárhol dolgozol, mindenhol adóznod kell majd. Persze az nem mindegy, hogy mennyi bruttó összegből vonják le az adód. Viszont jó, ha tudod, hogy minél több a fizetésed, annál több az adód is. Pl. 500 ezres fizetésnél már nem 100 ezer mínusz. Ezt csak úgy mondom.


Ha keveset kapsz, akkor érdemes új munka után nézni. Sok helyen, ahol keveset fizetnek, sok a 25 év alatti. Például előző munkahelyemen bruttó 330-at kerestünk, a 25 év alattiak ebből 268-at láttak, én pedig miután betöltöttem a 25-öt, ebből 220-at is alig kaptam. Nem véletlenül hagytam ott. Viszont ha nincs más lehetőséged, akkor be kell érned azzal, ami van.

2023. szept. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
58%

"500 ezres fizetésnél már nem 100 ezer mínusz"

Bruttó 500 ezer forintnak 75 ezer az SZJA-ja, csak úgy szólok. Ennyi a maximuma a 25 év alattiak kedvezményének.

2023. szept. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Undorító ez a kirekesztő SZJA politika.
2023. szept. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk a rinyát(irigységet) sem értem úgy általában ez miatt. Az országban ahol én élek, ott sávos adózás van, az első megkeresett éves 5 millió forintra nincs SZJA, 5-20 millió között 20%, 20 millió felett pedig 40%. (Nyilván itt magasabbak a fizetések.) Mintha Magyarországon is mindenkinek az első 1 millióra nem lenne SZJA, aztán 1-5 millió közti összegre 20%, 5 millió felettire 40%. De itt valahogy nem robbannak fel az irigységtől az emberek, hogy a többet keresőnek többet kell adóznia arányaiban is, vagy nem pont mindenkinek százalékosan ugyanannyi az adó, hanem léteznek különböző kedvezmények és besorolások.
2023. szept. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
18-as ha több eszed lesz megérted.
2023. szept. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!