Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A TB-tartozás mikorra évül...

A TB-tartozás mikorra évül el? Mi lesz ha az ember nem fizeti be?

Figyelt kérdés

Szociálisan rászorult vagyok hivatalosan, nincs bevételem, de a NAV azért csak tartja a markát ennek ellenére, ma kaptam a levelet hogy van 5000 Ft tartozásom, gondolom arra a pár napra ami az előző évi lejárta és a most megújított rászorultsági közt eltelt, mert nem tudtam elmenni azonnal a hivatalba megújítani.

Attól most tekintsünk el, hogy mennyire kicsinyes és undorító dolog egy munkanélküli csórón kőkemény 5000 Ft-ot követelni egy olyan országban, ami tele van adómentes milliárdosokkal. Az érdekelne, ha nem fizetem be, akkor mi történik? Elévül ez valamikor? Vagy 5000 Ft tartozásért elvisz a TEK, mint közveszélyes embert? Azt írják 20 napon belül fizessem be. De ha elévül, inkább azt választanám, jobb dolgot is tudok tenni 5000 forinttal, mint Orbán meg Mészáros Lőrinc ezermilliárdjait gyarapítani, szerintem nekik van már elég pénzük.



dec. 4. 14:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Klasszikus tudatos magyar, van egy kis tartozása és arra bazírozik, hogy elfelejtik. Majd amikor a többszörösét fogják átadni évek múlva egy faktoring cégnek akkor meg sírni fog a szád, hogy bárcsak befizetted volna az ötöst.
dec. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%

NEM AVUL EL, szorgamasan jön rá a késedelmi kamat, pár év múlva sok százezer Ft-ra fog emelkedni.

Jobban jársz, ha befizeted minél elöbb.

dec. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

#1 Mi az hogy klasszikus magyar? És nem, nincs tartozásom, Orbán egyoldalúan úgy döntött hogy a semmire leszed rólam még 5000 ft-ot, mert neki kevés az ötezermilliárd amit eddig összelopott, nekem meg az összes pénzem megvan majdnem 50.000 ft, szóval nekem bőven belefér a semmire fizetgetni csak úgy ötezreseket neki.

#2 Végülis ja, jól ki van ez találva Maffiaisztánban, ők kitalálják hogy fizess, mert csak, te meg vagy azonnal ugrasz, vagy kamatot számolnak fel mert nem fizettél azonnal mikor fütyültek. Jogos.

dec. 4. 14:47
 4/26 anonim ***** válasza:
84%

Miert is nem mesz dolgozni?

Jelenleg eloskodsz. Jelenleg mindent ugy veszel igenybe hogy cserebe azt a keveset se fizeted be. Es nem csak a tbre gondolok. Mondjuk a hazad elott levo kozvilagitasra. Ha kihivod a rendoroket kijonnek. Van ut es jarda az utcadban amit hasznalsz. Telen eltakaritjak a havat es a jeget a kozutakrol stb stb.



Tessek szepen eltakarodni dolgozni.

dec. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
70%

#3 sajnos ez ilyen, én is havi kilót fizetek arra, hogy hónapokat várjak ha valamit műteni kell, rohangálok vissza az orvoshoz mert hiába járok három havonta kontrollra és ugyanazt írja fel még mindig elbénázza a receptírást néha, akkor meg mehetek vissza és persze időpont akkor már nem lesz. Sorszámhúzásra sorban állás minimum egy órával a rendelés eleje előtt, ha azt akarom hogy a rendelés megkezdése utáni első két órában sorra is kerüljek.

Sajnos itt tartunk, ezt szavazták meg azok, akiknek még mindig kell szerintem pár év, mire leessen nekik a tantusz és ne legyen elég a Brüsszellel, háborúval, migránsokkal való riogatás, meg hogy a "gyúrcsányalattrószabvót!".

dec. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
76%

Nem fog elévülni, szépen folyamatosan írják majd hozzá a pótlékokat, aztán előbb-utóbb elkezdődik a végrehajtása.

Bevételed nincs, tehát valószínűleg bejelentett munkád sem, de azért nem értél rá elmenni a hivatalba időben megújítani a rászorultságit. A kérdésből ítélve jól elvagy ügyeskedésből, a TB-det meg fizessék az adófizetők, ugye?

Hát csak remélni tudom, hogy ezerszeresen veri le rajtad a NAV az 5000 forintot.

dec. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
74%

Nem évül el, hanem késedelmi kamatokat kap pluszba.


Egyébként nem értem min vagy felháborodva. Mi az, hogy semmire? Pont hogy t vagy az aki tartod a markod az ingyenes ellátásért, amikor semmit nem teszel a közösbe.


Annyira jó a saját családom mellett még egy tucat agresszív nyomorultat is eltartani az cégemből.

dec. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

#6 Neked is hasonló szépeket, én is őszintén remélem hogy te meg olyan egészségügyi állapotra jutsz mint én, és majd azt is remélem "ügyeskedésnek" fogod bélyegezni. Tetszik ez a magyar mentalitás, nem elég hogy az tök természetes lett, hogy aki beteg és nem tud dolgozni, az segélyt se kap (a cigány bezzeg kap a 20 gyereke után), de még ügyeskedő meg élősködő is. Még véletlenül se mészáros meg orbán az élősködő, meg a sok focista akik nem fizetnek adót és százmilliókat kaszálnák, áá, hol már. Az az élősködő aki nem kap segélyt se, nem tud dolgozni mert nyomorult, beteg, és nem tetszik neki hogy még így is adóztatják. Undorító, hányadék ez az ország, végülis meg is érdemeljük ezt a tolvaj maffiát.

Amúgy meg befizettem a követelésüket pár perce, így most kb. 20%-a oda a teljes vagyonomnak. De hát én "élősködő" ne szóljak semmit, mert nekem ingyen világít a lámpa a szüleim háza előtt ugyebár...

dec. 4. 15:14
 9/26 A kérdező kommentje:
#7 Inkább ne szólj semmit és örülj hogy tele vagy pénzzel mert céged van. Majd ha te is súlyos beteg leszel önhibádon kívül, akkor majd talán nem beszélsz hülyeségeket. Bár ki tudja. A pénzesek szokták verni magukat a legjobban, ahelyett hogy hálát adnának, hogy pl. már segélyt se kell fizetni a csóróknak Orbi miatt, aki a tenyerén hordozza a pénzeseket, és két lábbal rúgja a szegényeket. Normális országban az állam támogatja az elesetteket, és adóztatja a gazdagokat, itt pont fordítva van, szóval inkább örüljél csendben a szerencsédnek.
dec. 4. 15:16
 10/26 anonim ***** válasza:
40%

Aztan milyen betegseged van? Legyen kerek a sztori.


Ha beteg vagy es nem munkakerulo az mas szinezetet ad a dolognak.

dec. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!