Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Otthagytam az okjt mikortol...

Otthagytam az okjt mikortol kell fizetnem a tbt?

Figyelt kérdés
Még novemberben otthagytam de ugye a diákkedvezmények élnek és diákmunkát tudok még vállalni és ugye ott nem fizetik a tbt. Ha jól tudom a megadott számlaszámra elküldöm az összeget illetve a személyi azonosítómat. Novembertől kellene vagy elég decembertől? Februárban kapok fizut és abból szeretném fizetni de akkor nem kapok valami felszólítást, hogy 3 hónap elmaradásom van esetleg?
jan. 16. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:

A NAV-tól fogsz kapni erről írásos tájékoztatót. Abba leírják, hogy mikortó áll fenn a fizetési kötelezettség, milyen összegben, és hogy rendezheted azt feléjük.

Ha bármilyen tartozást/kötelezettséget utalsz a NAV felé, a közlemény rovatba mindig elég az adóazonosító jeledet beírni. Más oda nem is kell...

jan. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És most hogyha utalok arra a számra ahova a tbt kell fizetni akkor is fogok kapni ilyen levelet?
jan. 16. 16:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, akkor is fogsz, ha valóban keletkezik fizetési kötelezettséged. Ha nem keletkezik, akkor nyilván nem fogsz kapni. A kötelezettség keletkezéséről a NAV mindig köteles írásban értesíteni az adózót bármilyen kötelezettségről is legyen szó. Ez alól kivételek azok a kötelezettségek, amiket az adózónak kell önbevallás keretén belül rendeznie, -> lásd SZJA. Hiszen ott Te határozod meg a bevallásban, hogy mennyi kötelezettséged keletkezett. Arról külön nem fognak értesíteni, hogy "jé, tényleg". :)

De ha illetéket kell fizetned például, arról is kapsz egy illetéket "kivető" határozatot, ha büntetést kellene fizetned, azt sem magadnak kell kitalálnod, hanem kapsz róla írásos értesítést. Stb.


Ha úgy fizetsz be összeget, hogy kötelezettség még nincs előírva hozzá, akkor az a befizetés túlfizetésként lesz nyilvántartva addig, amíg a kötelezettség nem íródik elő hozzá. Ha nem is fog előíródni, akkor a befizetést követő 5 éven belül bármikor visszaigényelheted azt az összeget, vagy kérheted, hogy vezessék át egy hátralékos adónemedre, már ha lesz ilyen tartozásod. Ha 5 éven belül nem kéred vissza, akkor azt törlik, és már nem is kérheted vissza -> elévül a visszaigényléshez való jogod.

jan. 17. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jaa köszi! Akkor majd hónao végén befizetem a 3 hónapot nehogy kijöjjön valami
jan. 17. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!