Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóvisszatérítés 2023?

Adóvisszatérítés 2023?

Figyelt kérdés

2023-ban töltöttem be a 25-öt, és az adóbevallásomban jelenleg (NAV által automatikusan generált) ez szerepel:

SzJA (visszaigényelhető): 50000

SzJA kötelezettség: 100000

Levett, befizetett SzJA, adóelőleg: 150000


Jól értelmezem, hogy kérnem kell, és visszutalnak 50 ezret? Ezt a bevallásban hol kell kérni? Vagy elég, ha csak elfogadom a bevallást, és akkor is visszatérítik, vagy utólagos nyomtatványt kell beadnom? Nem találtam erről pontos információt.



ápr. 12. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Automatikusan nem utalnak, ezt neked kell jelezned. A nav nem tudhatja, hogy hogyan és hova akarod visszakapni a pénzt.

Azért ellenőrizd, hogy biztosan visszajár-e a pénz és nem csak anomália van a rendszerekben.

ápr. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha az 50 ezer forint a 80. sorban szerepel, akkor az valóban visszajár.


Olyan nevű sor, hogy "SZJA kötelezettség" nincs a tervezetben.

Olyan van, hogy 2023. évi adófizetési kötelezettség összege (64. sor).


Nem árt, ha pontosan fogalmazol, vagy jelölsz meg sorokat, mert ellenkező esetben nehéz kiigazodni a kérdéseden.


Ha valóban jár vissza neked SZJA-ból, akkor azt a tervezetnél is jelölnöd kell, hogy visszakéred, vagy sem. Ha igen, akkor hogyan -> lakcímre kiutalva, vagy bankszámlára utalva.


"Ezt a bevallásban hol kell kérni?"

Erről fogalmam nincs, mivel tervezetet még nem dolgoztam fel, nekem az túlságosan sok időt vesz igénybe, hülyére komplikálták. Helyette 2 perc alatt készítek egy teljesen újat, ahol a bevallás első oldalán kell jelölni, hogy visszakéri az adózó és hogy milyen módon.

ápr. 13. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

“Ha az 50 ezer forint a 80. sorban szerepel, akkor az valóban visszajár.”


Eskü nem kötekedésből, de azért mert a tervezetben ott van, még nem biztos, hogy az visszajár. Sok-sok esetben hibás a tervezet (változatos okok miatt), szóval csak óvatosan vele.

ápr. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez így igaz 3-as válaszoló!


Nyilván az ideális esetet néztük, és feltételezzük, hogy helyes adatok vannak a tervezetben. A kérdező nem ezt vitatta, hanem azt, hogy a tervezet szerint visszajáró összeget "kérnie kell", vagy automatikusan visszaküldik annak jóváhagyásával.


Jelezni kell, hogy visszakéri...

ápr. 14. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Így van, azt én is írtam, hogy kérni kell. De mindenekelőtt ellenőrzés.
ápr. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért emelted ki a kérdést? Melyik részére nem kaptál választ?
ápr. 17. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!