Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A nyáron dolgoztam diákszövets...

A nyáron dolgoztam diákszövetségen keresztül. Július 15-augusztus 15-ig és kb 78ezer ft-ot kerestem. Akkor kell adóznom?

Figyelt kérdés
bocsánat, ha már volt ilyen kérdés, de az apeh oldalán már keresgettem a választ egy ideig és nincs türelmem itt is keresgetni még egy csomót, persze már keresgettem , csak lehet, h keveset.
2009. febr. 7. 21:39
 1/4 A kérdező kommentje:
84088ft-ot kerestem és 15136 volt az adójóváírás, ha jól értelmezem, és 2 hónapot számítanak. Úgy tudom, h minimálbér alatt nem kell fizetni, ha 2 hónapnak vesszük, akkor ugye 42-42, akkor azt gondolom, hogy nem kell fizetnem. jól gondolom?
2009. febr. 7. 22:19
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez a bevallás így nullára jön ki. Azt nem tudom sajnos, hogy az ilyen diák munkákról kell-e bevallás.
2009. febr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bevallást kell készítened, de adót befizetned nem kell már, sőt az sem kizárt, hogy még vissza is kapsz. Netes programmal érdemes kitölteni a bevallást, az pontosan kiszámítja neked az esetleg még visszajáró összeget.
2009. febr. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is volt ilyen diákmunkás éven és el kell készíteni a bevallást, adót már nem valószínű, hogy kell fizetned, hiszen azt akkor levonták a béredből. Ha fősulis vagy és kapsz ösztöndíjat azt is be kell írni az adóterhet nem viselő járandóságok sorába, ez azt jelenti hogy nem kell utánna fizetni adót, de törvény szerint be kell írni. A lényeg, hogy küld el a bevallást, fizetni nem kell. Kérhetsz apeh ügyfélszolgálaton csomagot vagy az apeh honlapján is megtalálod az ABEV JAVA keretprogramot meg a 0853 szja bevallást és ezeket letöltve, feltelepítve ki tudod tölteni és kinyomtatva beküldeni. A program sokat segít a kitöltésben.
2009. febr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!