Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Baj, ha nem jelentettem be,...

Baj, ha nem jelentettem be, hogy külföldön dolgoztam?

Figyelt kérdés

Egyszerűsített adóbevallásomnál jött egy papír az előző évi munkáimról, de a 3 hónapos Írországi munkám nem volt benne, én pedig nem szóltam az Apehnek róla.

Rendes bejelentett munka volt, számlára kaptam a pénzt.


Lehet ebből bajom?


2011. jún. 2. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha kiderül akkor lehet belőle bajod..De 3 hónap nem szokott kiderülni,így jobban jársz ha nem teszel említést róla..

Általában ha valaki több évre megy akkor az első évet kell jelenteni az apehnak,és érdemes szüneteltetni a TB-t is..

Szóval ne aggódj a 3 hónapod miatt..

2011. jún. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De mégis hogyan derülhet ki?

És mi történik, ha mégis kiderül?

Börtönbe csuknak???

2011. jún. 2. 18:00
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Semmi bajod nem lehet belole. Az otthoni jovedelmedet kell csak beleirnod. A kulfoldon szerzett jovedelmedhez pedig az APEH-nak semmi koze. Kulfoldon dolgoztal es ott is adoztal azutan a jovedelem utan. Kettos adozas pedig nincs.

A fizetesi papirjaidat azert tedd el, mert segithet, de nem tehetnek semmit, mert ahhoz a 3 honaphoz semmi kozuk.

2011. jún. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, te talán tudod, ha én kb ugyanennyit olgoztam ugyanígy eu-n belül és én viszont el szeretném ezt ismertetni magyarországon, akkor azt hogyan tehetem meg?

Bocs, hogy itt kérdezek de feltettem a kérdést és senki nem válaszolt...

2011. jún. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

17:38-as!

Irtam privit!

2011. jún. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Nem egészen úgy van ahogy a második írja.A törvény is előírja,hogyha valaki év közben megy ki dolgozni külföldre annak az év végi otthoni adóbevallásnál köteles bejelenteni a külföldi munkajövedelmet.Ha nem teszi akkor akár 100.000 forint pénzbírsággal s sújtják.Onnan tudom,hogy én kaptam ilyen levelet az apehtól amikor nem adtam be az adóbevallásomat,mert otthon nem volt munkahelyem(csak külföldön) Ezt úgy kell értelmezni,hogy ha valaki otthon dolgozik egy cégnél mondjuk májusig,majd kimegy külföldre és ott dolgozik tovább akkor év végén ezt be kell vallani.Az első ledolgozott időt kell csak.Ha valaki nem dolgozott az adott évben Magyarországon csak külföldön akkor az első évben 0 forint adóbevallást kell leadnia.Utána már nem kell. Nem árt szüneteltetni a TB-t is,mert ha valaki hónapokig nem fizeti,azt ugyanúgy megbüntetik..

Szóval a kérdésre a válasz.Ha nem jelented be,és kiderül akkor pénzbírsággal büntethetnek. Hogy derülhet ki?

Akárhogy.Mondjuk egy jóakaró jelenti ,vagy adójóváírást kérnél stb..De mint írtam 3 hónap nem szokott kiderülni.Általában ha valaki hosszabb időre távozik (több év) annál már tudják,hogy kint van.(nálam is megtudták...de mivel én bejelentettem így nem fizettem bírságot.

2011. jún. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
JA! és még valamit.Ha nem jelented be,akkor nem tudod később beleszámolni a nyugdíjalapba.Akkor ez az időszak kiesik..
2011. jún. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp lehet belőle gond. Tavaly még ha külföldön is volt jövedelem azt itthon adóterhet nem viselő járandóságként be kellett vallani. Ez NEM dupla adóztatás, mivel az erre eső adót nem kell megfizetni. A lényege csupán annyi volt, hogy esetleg feltolta az itthoni jövedelmet a magasabb adósávba. De az 1 kulcsos adózással ez a gond megszűnt. Idén /vagyis a jövő évi bevallásban/ már nem kell szerepeltetni. Ha nincs egy "jóakaró" akkor valószínű nem fog kiderülni, bár ha korábban már volt külföldi jövedelemről bevallás akkor van rá esély, hogy kiszúrják, vajon hol is lehetett ez az ember az év egy részében.
2011. jún. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!