Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az APEH-tól lehet tb járulékot...

Az APEH-tól lehet tb járulékot visszaigényelni?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy én tavaly szeptembertöl gyesen vagyok. Most tudtam meg, hogy a gyes ideje alatt az állam fizeti a tb járulékot. Eddig magam után fizettem, erre a 6 hónapra is mióta gyesen vagyok, pedig nem kellett volna. Ilyen esetben az adóhivataltól kérhetem a tb járulék visszatérítését?
2011. febr. 14. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A 11T1011es nyomtatványon a B lapon beírod a dátumot amikortól gyesen vagy, a kódkockába pedig az 5-ös téves bejelentkezést.

Küldenek egy határozatot, hogy mennyi túlfizetésed van, és azt visszaigényelheted a 1117es Átvezetési és kiutalási kérelem folyószámlán mutatkozó túlfizetéshez nyomtatványon.

Vagy ha tudod, hogy mennyi a túlfizetésed, egyszere beküldheted a 2 nyomtatványt.

2011. febr. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!:)
2011. febr. 15. 14:14
 3/7 anonim válasza:
Szeretném megkérdezni,hogy mennyi idő alatt küldte ki a visszaigénylő papírt az APEH?? Én is ugyanebben a helyzetben vagyok most,és várom,hogy küldjék a papírt,amivel mehetek visszaigényelni,de már 3hete semmit sem küldenek...Köszönöm előre is!
2011. nov. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

30 napjuk van minden ügyben választ küldeni, ezt 30 nappal meghosszabbíthatják.

Visszaigénylő papírt nem fognak küldeni maguktól, a 1117es nyomtatvány fenn van a neten, le lehet tölteni.

2011. nov. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Köszönöm a választ,bár nekem azt mondták,amikor személyesen voltam benn,hogy kiküldik a címemre,és azzal kell majd visszamennem,de megpróbálkozok akkor ezzel a nyomtatvánnyal!Köszönöm még egyszer!
2011. nov. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Sziasztok!


Nem is hallottam ilyen visszaigénylésről. Én 2015 szeptemberében szültem meg 2. gyermekem és jelenleg folyamatosan kérem az adókedvezményt a gyed mellé. Azt szeretném kérdezni, hogy így is meg tudom igényelni a tb visszaigénylését, vagy elvileg most nem vonják és nincs mit visszaigényeljek? Várom a válaszokat!

2016. máj. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kérdező az egészségügyi szolgáltatási járulékot fizette maga után (ami most havi 7050 forint), mivel nem volt szülés előtt munkahelye és egyéb jogon sem volt biztosított, vagy eü. ellátásra jogosult.

Viszont a gyes ideje alatt ezt nem kell fizetni, ő viszont nem tudta ezt és fizette. Ezért igényelhette vissza.

Te gyeden vagy, tehát előtte volt munkaviszonyod, nem fizettél magad után "TB"-t (eü.szolg.járulékot), így nem keletkezett túlfizetésed, nem igényelheted vissza.

2016. máj. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!