Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha betegség miatt nem tudtam...

Ha betegség miatt nem tudtam leadni a betegpapírt, akkor arra a hónapra nem jár adójóváírás, hiába az a havi jogosultság alapján kapom a táppénzt a következő hónapban és adózok utána?

Figyelt kérdés
Ágyban feküdtem hetekig. 3,5 hónapig a wc-ig alig bírtam elmenni.Egyszerre adtam le a bérpapírokat, amikor már tudtam tántorogni. A táppénzt egyben kaptam meg. Ilyenkor, hiába 3,5 hónapot voltam beteg és hiába voltam cselekvőképtelen, nem volt elvárható, hogy ügyeket intézzek...és hiába fizettem meg a teljes jogosultsági idő után a teljes adót, nem kapok adójóváírást csak arra a hónapra, amikor a kifizetés történt? Egy mozgásképtelen ember hogyan intézze az ügyeit, amikor a létfentartás az egyetlen amiért tenni tud?
2011. febr. 22. 13:50
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
hogy is jön ide a bunkóság?
2011. febr. 22. 15:57
 12/12 anonim ***** válasza:
Feleslegesen parázol! Az adójóváírás azokra a hónapokra illet meg, amely hónapokra bért (vagy bérjellegű kifizetést) kaptál. Hiába van az, hogy egy bérjegyzéken kaptad meg az előző 3,5 hó táppénzét, az attól még 3,5 hó illetménye. Tehát év végén 12 hóra eső alkalmazotti kedvezményt fogsz kapni.
2011. febr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!