Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ilyenkor kell csinálni adóbeva...

Ilyenkor kell csinálni adóbevallást?

Figyelt kérdés
Az előző évben nem dolgoztam egyetlen napot sem. Ilyenkor kell csinálni egy nullás bevallást, hogy a későbbiekben ne kapjak büntetést, amiért nem csináltam meg?
2011. ápr. 27. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Semmi bevételed sem volt? Munkanélküli segély, stb. Mert azt is szerepeltetni kell benne, az is jövedelem.

Ha tényleg semmi sem volt, dobj össze egy nullásat a biztonság kedvéért.

2011. ápr. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem volt, de azért tényleg megcsinálom ahogy írtad, hogy később ne csesztessenek.

Köszi a választ.

2011. ápr. 27. 16:49
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem volt adóköteles bevételed, nem kell adóbevallást csinálnod (benne van az adóbevallás tájékoztatójában)
2011. ápr. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem tudsz egy linket erről a tájékoztatóról, mert nem találom.
2011. ápr. 27. 21:24
 5/9 anonim ***** válasza:

Az APEH honlapján a 1053as nyomtatvány kitöltési útmutató.

Átmásolnám, de hiába jelölöm ki, nem tudom másolni.

A 2. pont második bekezdésében van.

(2. Mely esetekben nem kell bevallást benyújtani?

-Ha Ön az adóévben egyáltalán nem szerzett bevételt, vagy kizárólag adómentes jogcímen szerzett jövedelmet.)

2011. ápr. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nem szereztél semmilyen jellegű jövedelmet (nem feltétlenül kell hozzá akár egy napot is dolgozni, lehet ilyen például egy évek között megosztott végkielégítés.... stb.), akkor egyáltalán nem kell adóbevallással foglalkoznod.
2011. ápr. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.
2011. ápr. 28. 14:58
 8/9 Csóti Hajnalka válasza:

helló

nekem most küldtek ki egy horibilis összeget, mert nem csináltam adóbevallást.....!!!

Nincs és nem is volt bejelentett munkaviszonyom,,, és úgy tudtam ebben az esetben nem kell bevallást csinálnom....

Vagy a nulláról is kéne?????

2013. szept. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nem volt munkaviszonyod, még lehetett más adóköteles jövedelmed.

Ha volt ilyen, akkor arról a kifizető adatot szolgáltatott a NAVnak, összefuttatták az adatokat és kibukott, hogy nem küldtél be adóbevallást.

Mostanában küldik ki ezeket az értesítéseket, de nem rögtön büntetnek, először csak felszólítanak a hiánypótlásra. Ha téged horribilis összegre büntettek, akkor ott nem csak sima adóbevallás elmaradásról van szó.

2013. szept. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!