Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ez valóban ennyi lenne?

Ez valóban ennyi lenne?

Figyelt kérdés
Manikűrösként mennék egy szalonba dolgozni gyes alatt 4 órában start plusz kártyával.20E bruttóra jelentene be a tulajdonos,én fizetem magam után a járulékot.Mindössze 15%az amit fizetnem kell?EZ összegszerűen 3000.-körül mozog.LÉtezk,hogy tényleg csak ennyi?
2011. szept. 13. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit homályos ez a felállás.

Milyen jogviszonyban akarsz oda menni? A Start kártya alapján gondolom, hogy munkaviszonyban. Akkor meg miért Te fizetnéd magad után a járulékot?

Valami kis segítség infót kérünk még!

2011. szept. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia nem, mert a huszezer forint nem jó, hiszen start kártyával ha jól tudom csak négy órától többre tud bejelenteni, akkor pedig arányosan nem jön ki a 20 ezer. Továbbá, a 15% a munkaadó járuléka, de a levonási összegeid nem változnak, tehát ez hozzáadódik.
2011. szept. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
alkalmazotti jogviszonyban lennék.nem szeretném kiváltani a vállalkozóit,ezért ez az egyik alternatíva.könyvelővel beszéltem mielőtt kiírtam a kérdést ,ezért nem tudom,hogy akkor most hogyan is tovább.ha jól értelmezem akkor ez csak a munkaadói járulék(15%),de erre még rájön minden más (eb.járulék stb..) ??+ információ,hogy még az alkalmazotti jogviszonyom fennáll az előző munkahelyemen,habár ha jól értelmeztem a start kártya kiváltása esetén ezt meg kellene szüntetnem....
2011. szept. 15. 06:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Start Plusz kártyára akkor vagy jogosult, ha nincs semmilyen jogviszonyod. Ha van, akkor nem jár.

Ha Téged GYES alatt, napi 4 órában, munkaviszonyban (alkalmazottként) foglalkoztatnak, akkor a munkáltatót illeti meg utánad bizonyos járulékkedvezmény. Tőled ugyanúgy levonják a béredet terhelő járulékokat, mint bármely más munkaviszonyban foglalkoztatottól. De a bruttó béred utáni, munkáltatót terhelő 27 % járulékból a munkáltatód a foglalkoztatásod első évében csak 10 %-ot köteles fizetni, a második évében pedig 20 %-ot. Így kap ő kedvezményt utánad. Neked külön fizetési kötelezettséged nincs sehova sem magad után.


Lesz egy bruttó béred, abból levonják a kötelező járulékokat, adóelőleget, megkapod kezedbe a nettó béred.

A munkáltató a bruttó béred után fizeti meg a munkáltatói járulékokat, ami alapból összesen, mindennel együtt 27 % lenne, de a START Plusz kártyás "kismamák" után nem 27 %-ot kell fizetnie, hanem kevesebbet 2 évig.


Remélem érthető voltam?

2011. szept. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első mondatom kicsit félreérthető, ezért magyarázom.

A START Plusz kártyát akkor válthatod ki, ha kilátásban van egy munkahely, de éppen nem vagy semmilyen jogviszonyban. Amíg a jogviszonyod fennáll, addig nem vagy jogosult rá. Ha megszűnik a munkaviszonyod, kiválthatod, majd "leszerződhetsz" az új helyen már úgy, mint START Plusz kártyás (új munkáltatónak kedvezményre jogosító) dolgozó.

2011. szept. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nos..ami azt hiszem kimaradt,hogy nem kapnék én semmit a szalon tulajdonosától,csak papíron...annyit keresnék,amennyit dolgozom,úgy,mintha egyéni váll.lennék,csak nem váltanám ki a vállalkozóit..szóval ez az egész "foglalkoztatás" "bejelentés"csak névleges lenen,ezért is fizetném magam utána a járulékokat...
2011. szept. 15. 08:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor a helyzet a következő:


Tehát akkor jól értem? Dolgozol papíron valamennyiért, amit nem kapsz meg, aztán a vendégektől ténylegesen kapott pénzből élnél, valamint abból kifizetnéd a munkáltatód helyett a rá eső adókat és járulékokat?

Tehát ő azt szeretné, ha semmi befizetési dolog ne terhelje utánad.


A bruttó 20 ezer forint után a munkáltatónak a START Plusz kártyával a következő fizetnivalója lenne:

Első évben: 20 ezer x 10 % = 2.000 Ft

Második évben: 20 ezer x 20 % = 4.000 Ft


Valamint be kell még neki fizetnie a bruttó béredből, Tőled levont járulékot és adóelőleget:

Ez 10 % nyugdíjjárulék, 4 % természetbeni egészségbiztosítási járulék, 2 % pénzbeli egészségbiztosítási járulék, 1,5 % munkaerő-piaci járulék, valamint az adóelőleg lenne.

Tehát a járulékok összesen: 17,5 % (ez 3.500 Ft-ot jelent)+ az adóelőleg, ami 20 ezer forint után biztosan 0 Ft.


Tehát van egy kötelezettség a bruttó bér után, ami a munkáltatót terheli (27 % helyett első évben 20 %, második évben 10 %, utána már rendesen a 27 %), és van egy kötelezettség, amelyet a Te bruttó béredből vonnak le, ez pedig a 17,5 % + adóelőleg (ha nem 0 Ft). Mind a kettőt a munkáltató köteles befizetni.


Nem tudom, hogy melyik fizetéséről állapodtatok meg úgy, hogy Te rendezed helyette.


Innen kalkulálhatsz!

2011. szept. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,tökéletesen érthető és áttekinthető a válaszod......:-)
2011. szept. 17. 05:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!