Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Pénztárgépet kötelező használn...

Pénztárgépet kötelező használni piacon?

Figyelt kérdés
Eltérő válaszokat kapok. Egyéni vállalkozó TEÁOR szám szerint piaci kereskedelmet vett fel, szerintem nem kell pénztárgép. Függ e attól, hogy ő bérel egy raktárhelységet a piacon? Erre van működési engedélye is. Klári
2011. nov. 8. 23:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem elég a nyugta, de 100%-ban nem vagyok biztos benne.
2011. nov. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi!Igen az a baj,hogy egyértelmű választ nem kapok,pedig nagyon nem mindegy,mert az apeh hip-hop bűntet..
2011. nov. 9. 11:49
 3/5 anonim ***** válasza:
A 24/1995 (XI.22.)PM rendelet 1. számú melléklete írja elő, hogy kinek kötelező pénztárgépet használni. Ez ír teáor számokat is. Egyébként nem mindegy, hogy piacon csak úgy asztalon vagy földről árulsz, vagy egy zárt helyről, ahová működési engedély is kell. Ha zárt helyről árulsz és működési is kellett, akkor kell pénztárgép. Ha csak asztalról vagy földről árulsz, akkor elég a nyugtatömb is, de nem zárja ki semmi a ptg használatát sem.
2011. nov. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves "2" válaszadó!Nagyon köszönöm a válaszodat!!!!Végre egy olyan egyértelmű válasz amiből kiindulhatok!!!!
2011. nov. 9. 20:42
 5/5 anonim ***** válasza:

kis kiegeszites,hogy a foldrol nem arulhatsz,rendeletileg szabalyozva van,hogy milyen asztalon lehet az arut megjelnittetni(80cm magassag)ugyhogy erre azert figyelj oda.

amugy parezer foritert kapsz hasznalt pici penztargepet(gyakolatilag csak egy zseb-nyomtato billentyuzettel),kiutik,felprogramozzak,osszesen nincs 20.000 forintba es sok nyuglodestol megkimeled magad.

2011. dec. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!