Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha könyvelő készíti elektronik...

Ha könyvelő készíti elektronikus úton az adóbevallásomat, alá kell írnom valamit hozzá?

Figyelt kérdés
2009. máj. 11. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen


Elektronikusan bárki kitöltheti, ami ha késsz van ki lehet nyomtatni és alá írva neked kell elküldened.

2009. máj. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

sziasztok! Ez igy nem egyértelmű. A könyvelő adja be a bevallásokat, vagy te magad?


Mert ha a könyvelő adja be elekronikusan az ügyfélkapuján keresztül, először is kell legyen szerződés köztetek, másodszor az apehnak a te aláirásoddal be kell küldeni egy meghatalmazásról szóló noymtatványt. Ezután kvázi a fizikai aláirásod nélkül átküldi a bevallásaidat az ügyfélkapun.


Kriszta

2009. máj. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az elsö válaszoló vagyok. Erröl a lehetöségröl nem hallottam, de nekünk a könyvelönk mindig úgy csinálja hogy mikor késsz kinyomtatja és oda adja nekünk, miután alápingáltam én magam küldöm be.

De ahogy az elöttem szóló mondta, az ö verziójával is kellett egy aláírást adnod, méghozzá a meghatalmazással.

Szóval ha nem volt meghatalmazás akkor alákell írnod.

2009. máj. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nincsen a könyvelőnek meghatalmazása arra, hogy elektronikus úton beadja a te bevaalásodat (ami általában nem szokott lenni mert akkor övé a felelősség), akkor megcsinálja a programmal, kinyomtatja te aláírod és bekülditek postán.

Egyébként van ilyen lehetőség, ha adtatok be ilyen meghatalmazás nyomtatványt (09T180-as számú), ami azt tartalmazza hogy pl a könyvelő beadja helyetted elektronikus úton a személyi jövedelemadó bevallást. Ilyen esetben neked már nem kell aláírni semmit, hanem ha kész a könyvelő a bevallással akkor azt elküldi a neten keresztül.

2009. máj. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!