Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most akkor tényleg megszűnt a...

Most akkor tényleg megszűnt a lakáshitel után járó adójóváírás? Többi lent.

Figyelt kérdés

A lakáshitelünk(Chf alapú) előző évi befizetett összege után eddig leírhattam az adómból, és úgy hallottam, hogy ez megszűnt... Igaz ez vajon? Hol tudok utánanézni ennek, mert az Apeh honlapján én semmit nem vagyok képes megtalálni..:-(

Még a bank se küldte az igazolást, de lehet őket kéne felhívjam???

köszi


2012. jan. 28. 17:19
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

óóóóó, hát még egy babó!!! Szuper! Babonás vagyok, így nem gratulálok, de jó egészséget kívánok Nektek! :-)

Mi Pesten vagyunk, itt nem olyan vész, meg a főbb helyeken takarítják is. Nekünk még cssk 1,5 éves(se) a lányunk, így igazából tetszik neki, de nagyon nem tud vele mit kezdeni, fogdossa a havat, kesztyűt nem tűri, majd 10 perc után ordít, mert lefagynak az ujjai...:-DDD


Huh, anyám 40km...az nagyon sok...

Na jó, akkor írjunk ide, ha vmit megtudunk, jó? Én sztem az Apeh-ot fogom felhívni...

szió

2012. febr. 5. 09:50
 12/22 anonim válasza:

Szia!

Köszi! :)

Édike lehet a lánykátok. :) Talán jövőre már jobban érdekli... Tavaly még a miénk is vinnyogott szinte végig míg kint voltunk. Amúgy nálunk már megint esik... kb.45 cm-nél tartunk. Családi házban lakunk így akkor veti bele magát a hóba amikor akarja.

Hát igen 40 km. Sajnos csak Pécsett és Szekszárdon van a legközelebb Unicredit Bank, mi meg a kettő között nagyjából középen lakunk.

Végtörlesztést sikerült elintézni?

Mi is megpróbálkoztunk vele (össze is jött volna fundamentával), de sajna nem volt annyi plussz kp.-k ami az ügyintézéshez kellett volna. Épp karácsony előtt költöztünk be és minden megtakarításunk a házra ment....

2012. febr. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

huh, sajnálom, hogy Nektek nem sikerült nyamvadt 100ezer miatt a végtörlesztés...

De még én sem ugrálok, elvileg minden rendben, de még nem folyósítottak, remélem a héten meglesz. :-) De hogy jobb lesz-e, majd meglátjuk.

Hát igen, a kertes háznak sok előnye van...:-)) de sok a meló is, falevél, fűnyírás, ezt kell javítani, azt kell csinálni...Mi panelban vagyunk, nem mondom, hogy nem vágynék egy kis házra, de ez azért nagyon kényelmes ám, és igaz, hogy sok a fűtés(de hol nem??), viszont tényleg jó meleg van. :-)

Az Apehban nem tudnak segíteni, hívtam őket, így telón legalábbis nem, be kéne menni adópapírostúl, hitelestűl...:-/ Most akkor nem tudom...lehet ki kéne adni egy kis pénzt egy adószakértő véleményére, mert nem tudom hová fordulhatnék...

Még a családsegítőben esetleg megpróbálom...

szia

2012. febr. 8. 12:38
 14/22 anonim ***** válasza:

A telefonos ügyintéző annó nekem is nem tudta a szabályt(más ügyben), így bementem az apeh-ba és ott simán elmagyarázták.

A szabály, ha van 2006.dec.31-e előtt felvett lakáshiteled(amire kaptál adókedvezményt) és nem vettél igénybe szocpolt, akkor minden olyan évben jogosult vagy az adókedvezményre, míg családi pótlékra jogosult gyermeked van. Ilyenkor általában nem küldi ki a bank az igazolást, mert nem jár autómatikusan. Napokba megyek be a bankba én is a papírért.

2012. febr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Hű, a mindenit! Köszi kedves utolsó!!! TUUUUDTAM!!! HURRÁÁÁÁ! :-DDDD

Na, és milyen igazolást kell kérjek? Hány százalékot lehet visszaigényelni?

Mert amit a bank eddig kiküldött, azon rajta volt, hogy xy, és neje, az elmúlt évben ennyit fizetett be lakáshitelére, és a befizetett összeg 30%-a vsszaigényelhető a szja-ból.


köszi

2012. febr. 9. 07:43
 16/22 anonim válasza:

Szia!

Képzeld nekünk pénteken jött a banktól az igazolás, ugyan olyan mint amit eddig minden évben küldtek.

Ugyan úgy 30 %-ot lehet visszaigényelni.

Te voltál bent?

2012. febr. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

:-)))) IGEN!! Nekünk is megjött!


Viszont képzeld el, hogy nézem a munkáltatói adóbevalláshoz való igazolást, és nem vontak tőlem adót...pedig én úgy tudom, hogy a gyed adóköteles. Most hívhatom fel a munkaügyest, hogy ez most mi?? :-/

Semmi nem egyszerű...

2012. febr. 21. 08:02
 18/22 anonim válasza:

Szia! Mi a helyzet? Idén kaptatok már papírt a banktól?

Sokszor válaszoló (már) két gyerekes anyuka voltam :)

2013. febr. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Szia, :-)))

Nem, :-/, még nem érkezett meg...

Ti sem?

2013. febr. 16. 07:17
 20/22 A kérdező kommentje:

Jaj, de rég "dumáltunk" már..:-))

Megvan a legkisebb tesó? Kislány lett, vagy fiúcska? Minden rendben van felétek? :-))


Amúgy nézem a dátunot, hogy tavaly február 20 körül írtunk...talán a jövő héten megkapjuk..:-))

Én közben már melózom, nagyon rossz visszarázódni, meg a gyereket otthagyni a bölcsiben egész napra, pedig tetszik neki amúgy...:-)

2013. febr. 16. 07:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!