Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a vásárló nem jelzi előre...

Ha a vásárló nem jelzi előre áfás számla-igényét és a tranzakció után kijelenti; -mégis csak azt kér, köteles vagyok storno-t csinálni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 31. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell a sztornó. Előveszed a számlatömböt, és megírod kézzel, a blokkot beletűzöd!

:)

2009. júl. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó,jó, de köteles vagyok megtenni?!
2009. júl. 31. 12:55
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Ha ki van függesztve, hogy "áfás számla igényét kérem előre jelezze", vagy valami hasonló, akkor szerintem nem vagy köteles.
2009. júl. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyugtát mindig, számlát kérésre köteles vagy adni!


Jól tudom, hogy egy csomó helyen a "főnökök" kirúgással fenyegetik azt, aki sztornóz, de ez szabályellenes!

2009. júl. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tényleg, de én ipontosan arra vagyok kíváncsi; ha már a blokkot megkapta és ezután közli; inkább áfás számlát akar, na azt megtagadhatom? Mondván, hogy nem szólt előre.
2009. aug. 1. 10:24
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre törvény nincs. Volt egy esetem még diákként nyáron pénztárban dolgoztam. A gép programja úgy volt, hogy a számla is olyan volt mint a blokk, csak a számla adatai voltak rajta. Szóval jött egy fiattal srác listával és lehúztam a termékeket, mondtam mennyi adtam a blokkot aztán mondta, hogy neki számla kéne. Erre utasított a főnök, hogy sztornó és akkor számlaként vigyem be a gépbe. Persze a srác pontos nevet és címet nem tudott, de benyögött valamit és elment a számlájával. Fél óra múlva visszajött, hogy nem jók a számlán az adatok, így nem tudják elszámolni. Újabb sztornó és újabb számla. A vásárlóbarát kiszolgálás! :)
2009. aug. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
...............:P
2009. aug. 2. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!